NewsRakuten TV
Popularne

Międzynarodowa platforma Rakuten.tv już w Polsce!

Zgodnie z oczekiwaniami branży VOD, serwis Rakuten.tv wszedł do kolejnego, europejskiego kraju. Mowa oczywiście o Polsce. Jest jedno ale…

W kwietniu 2017 roku powstała międzynarodowa platforma oferująca wideo na życzenie. Projekt ten został powołany we współpracy z istniejącymi serwisami VOD: Wuaki (Europa), ShowTime (Japonia) oraz Viki (USA). Zamysłem globalnej ekspansji była walka z Netfliksem, który w tej kategorii dystansuje swoją konkurencję. W kolejnych miesiącach, platforma pojawiała się w kolejnych krajach europejskich. Dlatego też, firmy zdecydowały się otworzyć europejską siedzibę w Barcelonie.

Rakuten TV już w Polsce. Na razie dla anglojęzycznych użytkowników

Serwis Rakuten.tv dostępny jest także w 12 krajach europejskich, takich jak Niemcy, Hiszpania czy Wielka Brytania. Teraz biblioteka oferowana jest także dla polskiego widza, już teraz można wejść na stronę i założyć swoje konto pod TYM adresem.

Rakuten TV oferuje filmy w modelu transakcyjnym, czyli zakup pojedynczego materiału na określony czas. Dokładnie ten sam model oferuje całościowo serwis Chili.tv. W Polsce taki model sprzedażowy jest oferowany również przez lokalnych dostawców takich jak IPLA czy Player.

W naszym kraju, ceny filmów mieszczą się w granicach od 7,99 zł do 25,99 zł. Polski widz może korzystać z serwisu w wersji beta i tylko w języku angielskim. Jak udało się dowiedzieć serwisowi VODnews.pl, w bibliotece Rakuten TV nie ma dostępnych materiałów w rodzimym języku – ani w postaci lektora, ani w napisach. Większa część biblioteki to filmy kilkuletnie, ale znajdziemy także najnowsze hity. Mowa m.in. o „Venomie„, „Bladerunner 2049” czy „Baby Driver„. Wybrane treści można obejrzeć w jakości UHD.

Międzynarodowa platforma testuje polskich widzów

Rakuten TV dokładnie tak samo jak Amazon Prime Video wszedł do polski na razie ściągając blokadę terytorialną. Obecnie serwis jest dostępny w języku angielskim, zarówno interfejs jak również zawartość biblioteki. Na razie nie udało nam się potwierdzić, czy w niedalekiej przyszłości, firma zamierza dostosować się do polskiego widza. Wiemy natomiast, że to naturalny sposób testowania danego rynku – podobnie było na innych rynkach europejskich.

Tagi

Komentarze:

  1. Lubię format NETFLIXA, płacę abonament miesięczny i mam dostęp do wszystkich produkcji. Forma opłaty też mi odpowiada, sami pobierają kwotę.

    1. Na takich platformach subskrypcyjnych jak Netflix czy HBO GO zazwyczaj mamy nieco starsze produkcje. Portale z transakcjami tVOD zazwyczaj oferują nowsze produkcje, nieraz po emisji w kinach. Kwestia gustu, jeśli użytkownik chce poczekać 3-6 miesięcy, aż nowy film zadebiutuje np. na Netfliksie, to nie musi kusić się na takie rozwiązanie jak Rakuten czy Chili.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: