NewsShowMax

Maciej Sojka będzie rozwijał serwis ShowMax w Polsce

Afrykański serwis ShowMax ma już zarejestrowaną działalność w Polsce, a na jej czele stanie Maciej Sojka – dowiedział się portal VODnews.pl.

Platforma streamingowa ShowMax – bezpośredni konkurent Netflixa niebawem wystartuje w Polsce. Twórcy serwisu zarejestrowali swoją działalność z kapitałem w wysokości ok. 40 tys. zł. Siedziba będzie mieściła się w Warszawie. Wśród członków zarządu znajdują się takie nazwiska jak: Raath Michael, Van Der Merwe Jaco oraz De Reus Serge.

W Polsce usługę będzie rozwijał Maciej Sojka, który ostatnio współpracował z znanymi twórcami treści w serwisie YouTube. Wbrew wcześniejszym zaprzeczeniom Raatha Michaela – Sojka będzie współpracował z Naspersem (właścicielem ShowMax) na polskim rynku.

Maciej Sojka pracował w Google od kwietnia 2012 roku, gdzie obejmował stanowisko head of video partnerships na Europę Środkowo-Wschodnią. Dwa lata później odpowiadał też za Bliski Wschód i Afrykę. Sojka wcześniej był prezesem ITI Neovision (operator byłej platformy satelitarnej n) i prezesem stacji telewizyjnej TVN 24.

Kiedy ShowMax zadebiutuje? W tej sprawie nie udało nam się uzyskać informacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: