NewsShowMax

Maciej Sojka będzie rozwijał serwis ShowMax w Polsce

Afrykański serwis ShowMax ma już zarejestrowaną działalność w Polsce, a na jej czele stanie Maciej Sojka – dowiedział się portal VODnews.pl.

Platforma streamingowa ShowMax – bezpośredni konkurent Netflixa niebawem wystartuje w Polsce. Twórcy serwisu zarejestrowali swoją działalność z kapitałem w wysokości ok. 40 tys. zł. Siedziba będzie mieściła się w Warszawie. Wśród członków zarządu znajdują się takie nazwiska jak: Raath Michael, Van Der Merwe Jaco oraz De Reus Serge.

W Polsce usługę będzie rozwijał Maciej Sojka, który ostatnio współpracował z znanymi twórcami treści w serwisie YouTube. Wbrew wcześniejszym zaprzeczeniom Raatha Michaela – Sojka będzie współpracował z Naspersem (właścicielem ShowMax) na polskim rynku.

Maciej Sojka pracował w Google od kwietnia 2012 roku, gdzie obejmował stanowisko head of video partnerships na Europę Środkowo-Wschodnią. Dwa lata później odpowiadał też za Bliski Wschód i Afrykę. Sojka wcześniej był prezesem ITI Neovision (operator byłej platformy satelitarnej n) i prezesem stacji telewizyjnej TVN 24.

Kiedy ShowMax zadebiutuje? W tej sprawie nie udało nam się uzyskać informacji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL