News

Krakowskie wydarzenia w internecie. Do zobaczenia w Play Kraków

Najlepsze krakowskie wydarzenia online dostępne na platformie Play Kraków. Serwis stworzony przez Insys Video Technologies.

Operatorem serwisu stworzonego na zlecenie Miasta Krakowa zostało Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF). Play Kraków to platforma VOD bazująca na autorskim rozwiązaniu firmy Insys Video Technologies, która umożliwia udział w wielu wydarzeniach kulturalnych online poprzez wykupienie dostępu do wybranej pozycji w serwisie.

Wydarzenia kulturalne w czasie pandemii przechodzą do internetu. Do zobaczenia w Play Kraków

Wydarzenia kulturalne stanowią nieodłączną część naszego życia. Świadczy o tym mnogość projektów, festiwali i imprez, które od lat realizowane są w Krakowie na najwyższym światowym poziomie. Nadszedł czas, by zrobić kolejny krok. Jako KBF zostaliśmy wybrani przez Miasto Kraków do pełnienia funkcji operatora i wydawcy platformy Play Kraków, za pośrednictwem której nie tylko krakowianki i krakowianie będą mogli zobaczyć najlepsze wydarzenia prosto z naszego miasta. Będą one dostępne w całej Polsce – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Projekt Play Kraków jest oparty na najnowszej wersji platformy Insys VOD. To kompleksowe i elastyczne rozwiązanie skierowane do organizacji, które posiadają bibliotekę materiałów wideo. I chcą przy tym monetyzować te treści udostępniając je w internecie. Platforma oferuje odbiorcom nowoczesny interfejs i wzbogacona jest o funkcjonalności takie jak np. geoblokadę, mechanizm rekomendacji oraz promocji treści poprzez dedykowane listy, banery graficzne i wideo.

Krakowskie Biuro Festiwalowe prezentuje kolejne wydarzenia online

Krakowskie Biuro Festiwalowe to miejska instytucja kultury powołana w związku z uzyskaniem przez Kraków tytułu Europejskiego Miasta Kultury roku 2000. Współtworzy i poszerza pole kultury zarówno poprzez organizację miejskich festiwali, jak i wsparcie dla wszelkich inicjatyw w tej dziedzinie. Jej celem jest wzbogacanie i rozwijanie oferty kulturalnej miasta. Poprzez łączenie potencjału państwowych i samorządowych instytucji kultury z możliwościami organizacji pozarządowych oraz lokalnych i międzynarodowych środowisk artystycznych i akademickich. Krakowskie Biuro Festiwalowe jest organizatorem kluczowych miejskich wydarzeń kulturalnych. W tym muzyki dawnej i klasycznej, muzyki rozrywkowej i współczesnej, literatury oraz imprez plenerowych.

Więcej informacji na temat KBF można znaleźć na oficjalnej stronie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL