Filmy VODNewsShowMax

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego wspomaga realizację filmu o pedofilach

Tomasz Sekielski pracuje nad filmem o pedofilii w Kościele. „Kler” Smarzowskiego, który trafi finalnie do Showmaxa wspomaga ten projekt.

Film „Kler” w ostatnim czasie wywołuje skrajne emocje wśród widzów i przeciwników, którzy nie zamierzają obejrzeć obrazu Kościoła przedstawionego przez Wojciecha Smarzowskiego. Produkcję w kinie w ciągu 10 dni obejrzało już prawie 2,5 mln osób. Z kolei w przyszłym roku produkcja zostanie opublikowana na platformie Showmax. Jak się okazuje, kontrowersje wokół tego tytułu spowodowały, że film realizowany przez Tomasza Sekielskiego zyskuje na popularności.

Filmy Wojciecha Smarzowskiego w serwisie Showmax. Zobacz >>

„Kler” wywołuje skrajne emocje, ale to dopiero początek?

Film Smarzowskiego pokazuje naprawdę ciężki temat związany nie tylko z chciwością księży katolickich, szastaniem pieniędzy, nadużywaniem alkoholu czy uprawianie przez nich seksu. To także obraz ujmujący w kontekście pedofilii w Kościele, która od zawsze skutecznie ukrywała nadużycia ze strony kleryków.

W czasie, kiedy powstawał „Kler”, dziennikarz Tomasz Sekielski zbierał (i wciąż zbiera) środki pieniężne na realizację filmu ukazujący prawdę o przestępstwach zamiatanych pod dywan. A dokładniej ujmując, o krzywdzeniu seksualnym dzieci przez członków Kościoła. Głośna i kontrowersyjna premiera współfinansowana przez Showmax spowodowała, że do Sekielskiego zaczęły odzywać się kolejne ofiary księży, a także darczyńcy finansując wspomniane przedsięwzięcie.

Film o pedofilii w Kościele zostanie opublikowany za darmo w serwisie YouTube

Tomasz Sekielski poinformował, że żądna ze stacji telewizyjnych nie zgodziła się na emisję i współfinansowanie tej produkcji. W związku z tym, Sekielski rozpoczął publiczną zbiórkę na realizację filmu, gdzie finalny koszt został ustalony w wysokości 450 tys. zł Do tej pory, dziennikarz uzbierał już ponad 250 tys. zł, a po premierze filmu „Kler” środki pieniężne zaczęły wpływać szybciej i od większej ilości darczyńców.

Środki pieniężne przeznaczone na film to przede wszystkim wynagrodzenie dla redaktorów, którzy jeżdżą po całej Polsce i zbierają dowody, materiały oraz rozmawiają z ofiarami pedofilów. Koszty to także realizacja filmu, sprzęt oraz wszelkie kwestie organizacyjne.

Sekielski poinformował także, że po premierze produkcji Smarzowskiego, ofiary Kościoła zaczęły się przełamywać i rozmawiać z dziennikarzami. Coraz więcej osób zwraca się do redaktorów przygotowanego filmu, dzięki czemu ekipa zyskała kolejne materiały i dowody.

Premiera jest zaplanowana na przełomie marca i kwietnia w 2019 roku. Film będzie do obejrzenia za darmo na platformie YouTube.  

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: