NewsVoD

„Ja, Daniel Blake” i „Hiszpański temperament” w lutym na VOD.pl

Wzruszający dramat „Ja, Daniel Blake”, zwariowana komedia „Hiszpański temperament” oraz intrygujące „W spirali” – to wszystko już w lutym na VOD.pl

16 luty – Ja, Daniel Blake

Do głębi poruszająca, pełna humoru, ale też niepozbawiona społeczno-politycznego pazura historia tytułowego mężczyzny, który postanawia pomóc stanąć na nogi nowopoznanej samotnej matce z dwójką dzieci. Bardzo szybko okazuje się jednak, że mężczyzna jest tylko małym trybikiem w bezdusznej, biurokratycznej machinie państwa, która zrobi wszystko, aby utrudnić ludziom szczęśliwe życie.

16 luty – Hiszpański temperament

Amaię, rodowitą Baskijkę, poznajemy w chwili, kiedy rzuca ją narzeczony. Jakby tego było mało, z odwiedzinami wybiera się do niej ojciec, który miał poznać ukochanego córki. Jako że rodzina to dla Baska rzecz święta, dziewczyna decyduje się na przekręt. Poznany w przypadkowej knajpie Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, ma być ostatnią deską ratunku.

17 luty – W spirali

Wycieczka za miasto ma być więc dla Krzysztofa i Agnes ucieczką od codziennych kłótni i pretensji. Szansą na świeże spojrzenie na siebie nawzajem i swój związek. Bardzo szybko okaże się, że są to tylko złudne nadzieje. Awantura zaczyna się bowiem już w drodze. Żeby rozładować atmosferę, para zabiera więc po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira. Gdy ten orientuje się, że między małżonkami nie jest zbyt dobrze, postanawia im pomóc.

Źródło: VOD.pl / Onet

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL