News

Stacja History szykuje internetowy serial „Skarby Polskie”

Grupa mediowa A+E Networks szykuje się do premiery internetowego serialu „Skarby Polskie”. Produkcja trafi za darmo do portali społecznościowych.

W okresie wakacyjnym zadebiutuje nowy cykl „Skarby Polskie”, a w każdym odcinku zobaczymy lokalne historie i skarby z nimi związane. Jak zapewniają przedstawiciele, mieszkańcy doskonale znają historyczne skarby ze swoich okolic – cała Polska już niekoniecznie. Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej w rozmowie z WirtualnymiMediami zapewnia, że jest to pierwszy polski serial historyczny, skierowany do social media.

„Skarby Polskie” – internetowy serial od History na Facebooku, Instagramie i YouTubie

W programie narratorem będzie historyk Michał Wójcik, który jest związany ze stacją History.  Ekspert na kanale linearnym prowadzi program „Brać czy nie brać”. W każdym odcinki Wójcik będzie przybliżał widzom znane skarby z całej Polski, w tym m.in legendarny skarb Inków w Niedzicy.

Jak zapewnia Wiley, działania wokół tej produkcji nie mają na celu zwiększenia zasięgu reklam. To forma zaciśnięcia relacji z widzami, która zbuduje wartość marki History. Fani, zwłaszcza na Facebooku mają dużą zajawkę na różne tematy związane z historią – i chętnie się z nią dzielą na fanpage’u kanału. To właśnie ukłon w ich stronę.

Serial pojawiać się będzie latem, choć polski oddział stacji History nie wyklucza stworzenia tego typu programu do telewizji tradycyjnej.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: