News

Stacja History szykuje internetowy serial „Skarby Polskie”

Grupa mediowa A+E Networks szykuje się do premiery internetowego serialu „Skarby Polskie”. Produkcja trafi za darmo do portali społecznościowych.

W okresie wakacyjnym zadebiutuje nowy cykl „Skarby Polskie”, a w każdym odcinku zobaczymy lokalne historie i skarby z nimi związane. Jak zapewniają przedstawiciele, mieszkańcy doskonale znają historyczne skarby ze swoich okolic – cała Polska już niekoniecznie. Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej w rozmowie z WirtualnymiMediami zapewnia, że jest to pierwszy polski serial historyczny, skierowany do social media.

„Skarby Polskie” – internetowy serial od History na Facebooku, Instagramie i YouTubie

W programie narratorem będzie historyk Michał Wójcik, który jest związany ze stacją History.  Ekspert na kanale linearnym prowadzi program „Brać czy nie brać”. W każdym odcinki Wójcik będzie przybliżał widzom znane skarby z całej Polski, w tym m.in legendarny skarb Inków w Niedzicy.

Jak zapewnia Wiley, działania wokół tej produkcji nie mają na celu zwiększenia zasięgu reklam. To forma zaciśnięcia relacji z widzami, która zbuduje wartość marki History. Fani, zwłaszcza na Facebooku mają dużą zajawkę na różne tematy związane z historią – i chętnie się z nią dzielą na fanpage’u kanału. To właśnie ukłon w ich stronę.

Serial pojawiać się będzie latem, choć polski oddział stacji History nie wyklucza stworzenia tego typu programu do telewizji tradycyjnej.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL