Filmy VODHBONewsSeriale VOD

HBO GO szykuje prezent dla fanów serialu „Gra o tron”

„Gra o tron: Ostatnia warta” to pełnometrażowy film dokumentalny. Projekt jest kroniką powstawania finałowego sezonu najpopularniejszego serialu z ostatnich lat. Premiera w maju.

Na pożegnanie kultowego serialu Gra o tron”, HBO przygotowało dla fanów wyjątkowy film dokumentalny. Specjalne wydanie jest kroniką powstawania finałowego sezonu tej produkcji. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja.

Ekipa realizująca kronikę spędziła na planie serialu ponad 12 miesięcy

Znana brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay spędziła rok na planie Gry o tron. Zarejestrowała powstawanie najbardziej spektakularną i skomplikowaną część tego kultowego serialu HBO.

Film dokumentalny „Gra o tron: Ostatnia warta” zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat Gry o tron. Pokazuje pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej.

„Gra o tron: Ostatnia warta” to bezprecedensowa kronika odsłaniająca kulisy serialu

Dokument ten jest bezprecedensową, osobistą kroniką odsłaniającą kulisy powstawania Gry o tron. Twórcy podążają w nim za członkami ekipy i obsadą serialu. Artystom przyszło zmagać z ekstremalną pogodą, goniącymi ich terminami czy nieustanną ciekawością podekscytowanych fanów. Produkcja ta jest nie tylko kroniką pracy na planie, to także zabawna i przejmująca historia, opowiedziana ze swadą i dużą dozą intymności, przedstawiająca słodko-gorzką prawdę o radości, jaką daje tworzenie świata i smutku towarzyszącym konieczności pożegnania się z nim.

Premierę filmu zaplanowano po finale ostatniego odcinka ósmego sezonu „Gry o tron”

Za reżyserię dokumentu Gra o tron: Ostatnia warta odpowiada Jeanie Finlay. Do jej poprzednich filmów dokumentalnych należą: Seahorse, Orion: The Man Who Would Be King, Pantomime, The Great Hip Hop Hoax, Sound It Out czy Goth Cruise. Gra o tron: Ostatnia warta to jej ósmy film pełnometrażowy. Producentami wykonawczymi tego filmu dokumentalnego są David Benioff. D.B. Weiss, Bernadette Caulfield, wśród pozostały producentów znaleźli są: Jeanie Finlay, Rachel Hooper, Martin Mahon. Film wyprodukowany został dla HBO przez Glimmer Films.

Premiera filmu dokumentalnego Gra o tron: Ostatnia warta odbędzie się 27 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze.

Źródło zdjęcia: Vulture

Źródło
Grafika
Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: