Site icon VODnews

HBO GO szykuje prezent dla fanów serialu „Gra o tron”

Gra o tron Ostatnia walka, Game of Thrones The Last Watch, HBO GO, Film dokumentalny

Gra o tron Ostatnia walka, Game of Thrones The Last Watch, HBO GO, Film dokumentalny

„Gra o tron: Ostatnia warta” to pełnometrażowy film dokumentalny. Projekt jest kroniką powstawania finałowego sezonu najpopularniejszego serialu z ostatnich lat. Premiera w maju.

Na pożegnanie kultowego serialu Gra o tron”, HBO przygotowało dla fanów wyjątkowy film dokumentalny. Specjalne wydanie jest kroniką powstawania finałowego sezonu tej produkcji. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja.

Ekipa realizująca kronikę spędziła na planie serialu ponad 12 miesięcy

Znana brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay spędziła rok na planie Gry o tron. Zarejestrowała powstawanie najbardziej spektakularną i skomplikowaną część tego kultowego serialu HBO.

Film dokumentalny „Gra o tron: Ostatnia warta” zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat Gry o tron. Pokazuje pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej.

„Gra o tron: Ostatnia warta” to bezprecedensowa kronika odsłaniająca kulisy serialu

Dokument ten jest bezprecedensową, osobistą kroniką odsłaniającą kulisy powstawania Gry o tron. Twórcy podążają w nim za członkami ekipy i obsadą serialu. Artystom przyszło zmagać z ekstremalną pogodą, goniącymi ich terminami czy nieustanną ciekawością podekscytowanych fanów. Produkcja ta jest nie tylko kroniką pracy na planie, to także zabawna i przejmująca historia, opowiedziana ze swadą i dużą dozą intymności, przedstawiająca słodko-gorzką prawdę o radości, jaką daje tworzenie świata i smutku towarzyszącym konieczności pożegnania się z nim.

Premierę filmu zaplanowano po finale ostatniego odcinka ósmego sezonu „Gry o tron”

Za reżyserię dokumentu Gra o tron: Ostatnia warta odpowiada Jeanie Finlay. Do jej poprzednich filmów dokumentalnych należą: Seahorse, Orion: The Man Who Would Be King, Pantomime, The Great Hip Hop Hoax, Sound It Out czy Goth Cruise. Gra o tron: Ostatnia warta to jej ósmy film pełnometrażowy. Producentami wykonawczymi tego filmu dokumentalnego są David Benioff. D.B. Weiss, Bernadette Caulfield, wśród pozostały producentów znaleźli są: Jeanie Finlay, Rachel Hooper, Martin Mahon. Film wyprodukowany został dla HBO przez Glimmer Films.

Premiera filmu dokumentalnego Gra o tron: Ostatnia warta odbędzie się 27 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze.

Źródło zdjęcia: Vulture

Exit mobile version