HBO MaxNewsRaporty

Platforma HBO GO bez umowy ma pozyskać milion subskrybentów

Internauci bardzo długo czekali na uwolnienie platformy HBO GO. Kiedy globalny koncern medialny zdecydował się na ten ruch, radość można było zauważyć w mediach. Według szacunków, z biblioteki premium korzystać będzie ponad milion użytkowników.

Według badania SW Research, dostęp do biblioteki HBO GO chce zyskać milion polskich internautów. Przypominamy, że miesięczny dostęp do serwisu VOD kosztuje 29,90 zł, a pierwszy okres rozliczeniowy jest w pełni bezpłatny w celu przetestowania usługi. Na ten temat szerzej rozpisywaliśmy się na łamach VODnews.pl wielokrotnie i jako pierwsi podaliśmy tę informację do mediów (sprawdź TUTAJ oraz TUTAJ).

HBO GO bez umowy zachęci milion użytkowników?

Zgodnie z badaniami SW Research wykonanymi pod koniec lutego br. czytamy, iż 3,5 proc. ankietowanych (tj. milion użytkowników) zadeklarowało chęć zakupu abonamentu na platformie HBO GO. Następne 10 proc. respondentów sugeruje, że raczej zdecyduje się na ten krok. W tym samym badaniu zapytano podopiecznych, czy w związku z powyższym, będą chcieli zrezygnować z tej usługi oferowanej przez operatorów satelitarnych, kablowych czy telekomunikacyjnych. Jak pokazują wyniki raportu, taką decyzję podejmie ponad 1,5 mln internautów, czyli ok. 8 proc. badanych. Jak czytamy w podsumowaniu raportu:

(…) to zagrożenie dla operatorów kablowych i satelitarnych. Duża część ich dochodów pochodzi z opłat abonentów za gniazdka. Tymczasem wielu konsumentów rozważa rezygnację z operatora telewizyjnego na rzecz SVOD, które są coraz powszechniej dostępne, nie zawierają reklam, a ich ceny są atrakcyjne.

Rozważenie zakupu HBO GO bez operatorów i rezygnacja z płatnych usług TV

Uwolnione HBO GO - ponad milion subskrybentów
Uwolnione HBO GO – ponad milion subskrybentów
Ilu użytkowników zrezygnuje z płatnych usług operatorów?
Ilu użytkowników zrezygnuje z płatnych usług operatorów?Serwisy VOD zagrożeniem dla tradycyjnego modelu telewizyjnego?

Sieci kablowe jawnie pokazują swoje obawy po uwolnieniu platformy HBO GO. Według przedstawicieli kablówek w Polsce, platformy z wideo na życzenie mogą w jakiś sposób zagrozić ich działalności. Warto jednak podkreślić, że zamiast walczyć z serwisami VoD, warto współpracować. Na taką ewentualność zgodził się operator Orange, który w swojej ofercie ma Eleven Sports czy Netfliksa. Z kolei T-Mobile posiada zarówno Netfliksa jak i Showmaxa. Ten ostatni dostępny jest także u operatora Play. Z kolei Cyfrowy Polsat oferuje dodatkowe bonusy swoim klientom w internetowej telewizji IPLA.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL