IPLANews

Film „Jestem mordercą” o Wampirze z Zagłębia wśród polskich nowości w IPLI

W kwietniowej ofercie IPLI króluje polskie kino: „Zaćma”, „Plac zabaw” oraz kryminał „Jestem mordercą” opowiadający o Wampirze z Zagłębia.

„Jestem mordercą”, thriller psychologiczny Macieja Pieprzycy. Inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z lat 60. i 70. Po serii brutalnych morderstw kobiet, w tym siostrzenicy pierwszego sekretarza partii, milicja powołuje specjalną grupę mającą złapać Wampira. Na jej czele staje młody i ambitny porucznik Janusz Jasiński, który dzięki użyciu najbardziej nowoczesnych metod śledczych zawęża krąg podejrzanych do jednej osoby – Wiesława Kalickiego. Czy słusznie? W nagrodzonym 2 Orłami wstrząsającym filmie wystąpili: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk, Tomasz Włosok oraz Michał Żurawski.

Jestem mordercą wśród nowości na VOD od Kino Świata

Sadystyczna funkcjonariuszka UB Julia Brystygierowa szukając porady duchowej, dąży do spotkania z prymasem Stefanem Wyszyńskim. W drodze do celu spotyka oślepionego księdza oraz cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę. Reżyserem biograficzno-historycznego filmu „Zaćma” jest Ryszard Bugajski, znany m.in. z „Przesłuchania” czy „Układu zamkniętego”. W główną rolę Krwawej Luny wcieliła się Maria Mamona, a partnerują jej Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska i Marek Kalita.

W dramacie społecznym Grzegorza Zaricznego pt. „Fale” bohaterkami są dwie wchodzące w dorosłość dziewczyny, Ania i Kasia, które mimo ogromnych przeciwności losu pragną zrealizować swoje marzenia. Czy uda im się wybić z rodzinnego miasta i zostać zawodowymi fryzjerkami? W główne role wcieliły się niemające aktorskiego zaplecza Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć. Za ten obraz Grzegorz Zariczny został nominowany do Złotych Lwów, Kryształowego Globusa oraz do nagrody FROM POLAND. Konkurs Polski.

„Plac zabaw” to wstrząsający do głębi dramat Bartosza M. Kowalskiego. Prezentowany premierowo na festiwalu w San Sebastian „Plac zabaw” ukazuje historię, która wydarzyła się naprawdę, szokując i pozostawiając za sobą niepokój oraz niezgodę na okrucieństwo, jakie może drzemać w dziecku. Na pozór zwyczajny dzień z życia dwunastolatków kończy się tragedią, której nikt się nie spodziewał.

Warszawski dziennikarz postanawia odszukać autora bestsellerowych przewodników. Trop prowadzi go do zamieszkałej przez oryginalnych i wyjątkowych ludzi kamienicy na Śląsku. Najbarwniejszą postacią jest uwielbiana przez mężczyzn i wzbudzająca zazdrość kobiet piękna Róża. Niezwykła kobieta wpłynie na losy i życie wszystkich mężczyzn mieszkających w budynku. Autorem zdjęć do filmu „Szczęście świata” jest wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka. W filmie wystąpiła cała plejada nazwisk: Karolina Gruszka, Agata Kulesza, Krzysztof Stroiński, Tomasz Borkowski i inni.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!