NetflixNews

Kiedy dzieci śpią, rodzice potajemnie… oglądają na Netfliksie

Rodzice wymykają się i streamują filmy i seriale. Ciekawy raport przygotowany na zlecenie platformy Netflix.

Prawie 70% rodziców wymyka się, by oglądać swoje ulubione filmy i seriale. Aż 83% z nich stanowią użytkownicy Netflix.

Rodzic też człowiek, czas dla siebie mieć musi– bo zadowolona mama i zrelaksowany tata to także szczęśliwe dzieci. Dlatego aż 85% „staruszków” potrzebuje przynajmniej 1 godziny dziennie dla siebie. Co wtedy robią? Wymykają się by oglądać swoje ulubione filmy i seriale, i prawie 70% z nich nie ma przez to poczucia winy – i słusznie!

Czego pragną rodzice?

Gdzie podziały się czasy całonocnego oglądania filmów i seriali oraz te wszystkie wolne chwile spędzone z popcornem przed telewizorem? Nic dziwnego, że po przyjściu na świat pierwszego dziecka wszystko się zmienia, a liczby nie kłamią: z 93% rodziców użytkujących serwis Netflix, którzy kiedyś seryjnie oglądali swoje ulubione seriale, teraz robi to 81%.

A tak naprawdę tylko jedna godzina dla siebie dziennie sprawiłaby, że aż 85% rodziców poczułaby się zrelaksowana i zadowolona. Czego potrzebują, żeby chociaż na chwilkę oderwać się od codziennych, rodzicielskich obowiązków? 63% z nich nie może obejść się bez regularnych spotkań z przyjaciółmi, ponad połowa odpręża się podczas aktywności fizycznej i aż 39% czas dla siebie poświęca na oglądanie swoich ulubionych filmów czy seriali. Dlaczego? Między innymi 91% użytkowników platformy Netflix chce być na bieżąco z pop kulturą oraz mieć tematy do rozmów z krewnymi czy współpracownikami.

Infografika / Rodzice oglądający filmy i seriale podczas, gdy ich pociechy śpią
Infografika / Rodzice oglądający filmy i seriale podczas, gdy ich pociechy śpiąA gdyby tak rzucić wszystko i wymknąć się razem z Netflix?

Rodzice małych dzieci przyznają, że nie mają wystarczająco dużo czasu na osobiste przyjemności takie jak np. oglądanie filmów. 2/3 z nich przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu wymyka się, by oglądać swoje ulubione produkcje, z czego większość nie czuje się winna, a prawie 90% miłośników platformy Netflix, mających dzieci traktuje to jako formę nagrody po ciężkim dniu. Co drugi rodzic robi to dla chwili ciszy i spokoju, a jedna trzecia mam i ojców chce przenieść się ze świata bajek i programów dla dzieci do świata dorosłych.

Wylegiwanie się w łóżku i nadrabianie kolejnej serii to nie lada gratka dla 64% rodziców. Dobrą wymówką wszystkich mam na streaming jest załatwianie codziennych spraw takich jak sprzątanie (52%) czy gotowanie (41%), a także dłuższy pobyt tam gdzie nawet król chodzi piechotą. Jedna czwarta ojców przedłuża swój „trening” na siłowni lub wykorzystuje moment, gdy dziecko bawi się na boisku czy placu zabaw. A co dziesiąty rodzic użytkujący serwis Netflix ogląda produkcje podczas wyprowadzania psa!

Partnerem w zbrodni jest głównie telewizor (77%) i laptop (58%). Rzadziej urządzenia mobilne takie jak smartfon czy tablet.

TOP 10 seriali streamowanych przez rodziców z ukrycia39% użytkowników serwisu Netflix będących rodzicami wymykało się, żeby obejrzeć choć kilka minut House of Cards i dokładnie taka sama część nie mogła powstrzymać się przed włączeniem Sherlocka. Co piąty użytkownik szukał kryjówek do oglądania Wikingów, a 16% kombinowało by klimat zabawek czy pracy domowej choć na chwilę zmienić na pełen adrenaliny serial Narcos. Podczas gdy Wikingowie święcili triumfy wśród ojców, to tylko 14% mam wymykało się, żeby nadrabiać właśnie ten serial. Kto nigdy nie czmychnął żeby obejrzeć, któryś z poniższych seriali niech pierwszy wystąpi przed szereg.

  1. House of Cards
  2. Sherlock
  3. Wikingowie
  4. Narcos
  5. Love
  6. Daredevil
  7. Słodkie kłamstewka
  8. 13 powodów
  9. Stranger Things
  10. Friday Night Lights

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL