Filmy VODNewsShowMax

Zwiastun filmu Smarzowskiego „Kler” wywołał zamieszanie

Zapowiadany kontrowersyjny film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego wywołał zamieszanie. Wszystko za sprawą zwiastuna, który zniknął z serwisu YouTube. O co chodzi?

W poniedziałek, 6 sierpnia, został opublikowany zwiastun nadchodzącej produkcji „Kler” realizowanej przez Kino Świat. Koproducentem filmu jest Showmax. Na platformie zaraz po zdjęciu kinowego embargo pojawi się wspomniana produkcja, przez określony czas będzie dostępna na wyłączność. Zwiastun niedługo po debiucie w serwisie YouTube został usunięty. W portalach społecznościowych zaczęto konspirować, że obecna władza lub Kościół ocenzurował „prawdę” wykreowaną przez kontrowersyjnego reżysera, tj. Wojciecha Smarzowskiego. Nic bardziej mylnego…

Władza lub Kościół usunął zwiastun filmu „Kler”?

Twierdząca odpowiedź byłaby typowym fake-newsem. Żadna władza polityczna ani przedstawiciele Kościoła nie brali udziału w wycofaniu zwiastuna z platformy YouTube. Dystrybutor filmowy Kino Świat zdecydował na ten krok zupełnie z innego powodu. KŚ oficjalnie komentuje:

Wprowadzamy pewne zmiany we zwiastunie, wkrótce ponownie opublikujemy.

Choć oficjalnie dowiadujemy się prawie niczego, to jednak w mediach pojawiły się kolejne doniesienia na temat usunięcia materiału promocyjnego. Powodem miały być… nagie piersi aktorki Joanny Kulig. W pierwotnym zwiastunie, przez kilka sekund widzieliśmy jak jeden z księży (granego przez Roberta Więckiewicza) uprawia akt miłosny z kobietą (Joanną Kulig), której tors był w pełni odsłonięty. Najprawdopodobniej dystrybutor dostał upomnienie ze strony YouTube’a za udostępnianie materiałów sprzecznych regulaminowi. Kino Świat, aby uniknąć blokady „+18”, zdecydował się na ponowny montaż zwiastuna usuwając tę konkretną scenę. Powodem może być także sama aktorka, która jednak nie chciała odsłaniać wszystko jeszcze przed premierą filmową.

Oficjalny zwiastun filmu „Kler”

Jak widzimy w powyższym materiale, już teraz wiemy, że Smarzowski ponownie będzie starał się zaszokować swoich widzów. Ukazujący „prawdziwe” oblicze przedstawicieli Kościoła film, ma otworzyć oczy na to, w jaki sposób żyją księża. We spocie widzimy imprezy, popijawy, a także sceny łóżkowe.

Przypominamy, że film „Kler” pojawi się także na platformie Showmax. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!