NewsPlayer

Canal+4K pierwszym kanałem Ultra HD w internecie?

Platforma nc+ wprowadzi nowy kanał telewizyjny pod nazwą Canal+4K. Czy stacja w jakości Ultra HD zadebiutuje na platformie Player+?

Operator satelitarny nc+ jeszcze w tym roku uruchomi nowy kanał telewizyjny w jakości 4K Ultra HD. Wniosek o przyznanie koncesji dla Canal+4K został złożony do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z procedurami, trwa rozpatrywanie wniosku. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, płatny operator będzie mógł zrealizować strategię przyjętą na bieżący rok.

Canal+4K to cel strategiczny na 2018 rok

Zgodnie z przyjętą strategią na 2018 rok, nc+ podążając za trendami technologicznymi chce pozostać wiodącym operatorem satelitarnym pod względem nowej techniki oferowania tradycyjnej telewizji. Debiut Canal+4K na polskim rynku to kolejny krok ku rozwijającej się technologicznie platformy nc+.

W rozmowie dla WirtualnychMediów, Jacek Balicki – wiceprezes ds. marketingu platformy nc+ – wspomniał o powyższym celu:

Rozwijanie technologii 4K jest dla nas strategicznym celem na 2018 rok. Oczywiście rozważamy różne możliwe rozwiązania. Będziemy też uważnie przyglądali się potrzebom naszych widzów i elastycznie na nie reagowali. Na pewno w odpowiednim czasie poinformujemy o kolejnych naszych krokach w tym zakresie – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Balicki.

Pierwszy kanał Ultra HD w internecie?

Dzięki współpracy operatora satelitarnego z serwisem Player.pl, być może nowa stacja pojawi się w internetowej ofercie. W ramach pakietu Player+, stacja Canal+4K być może zostanie udostępniana dla subskrybentów internetowych. To byłby ewenement na polskim rynku, gdyż na chwilę obecną żaden z nadawców nie udostępnia legalnie w internecie kanał w wysokiej jakości obrazu Ultra HD.

Tym samym nc+ umocni swoją pozycję w internecie, przede wszystkim jeśli chodzi o treści premium dostępnych legalnie.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL