ARTENewsTesty VODTylko na VODnews.pl

Telewizja kulturalna z ambitnymi treściami od ARTE

ARTE prezentuje wysokiej jakości treści prezentujące kino niezależne, seriale, materiały kulturalne oraz edukacyjne. Serwis dostępny także w Polsce.

Telewizja ARTE to międzynarodowy projekt wspierający ambitne treści, w tym kino niezależne, seriale, czy szeroko pojęta kultura i materiały naukowo-edukacyjne. Stacja jest współfinansowana głównie dzięki Francji i Niemcom. Dzięki pomocy finansowej ze strony Unii Europejskiej, serwis doczekał się spolszczenia i akcentu polskiego w treściach VOD.

ARTE to europejska działalność artystyczna

Jak informują przedstawiciele stacji telewizyjnej na swojej stronie (zobacz TUTAJ), kontent generowany na potrzeby międzynarodowego projektu składa się z 85% z treści europejskich.

ARTE oferuje programy dla każdej publiczności, mającej różne upodobania: dla amatorów kina niezależnego, czy arcydzieł sztuki filmowej, filmów niemych, thrillerów, sagi historycznej, odważnych seriali czy filmów dokumentalnych o kulturze lub odkryciach. ARTE to kanał silnie zakorzeniony w teraźniejszości, przedstawiający europejski punkt widzenia na aktualne wydarzenia w świecie. Stawia on na dociekliwość, pozwala nam ten świat zrozumieć i postawić sobie kolejne cele. Szczególne miejsce w ofercie zajmuje sztuka widowiskowa: teatr, taniec i muzyka, od wielkich klasyków po wschodzące gwiazdy. 85% produkcji stanowią produkcje europejskie.

Kino europejskie w jednym miejscu. Do zobaczenia m.in kino niezależne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty

W serwisie ARTE materiały zostały podzielone na siedem kategorii:

  • Polityka i społeczeństwo – sekcja dedykowana najnowszym wydarzeniom w krajach europejskich, to nie tylko bieżące informacje, ale także cykle poświęcone polityce czy społeczeństwu.
  • Kino – szeroki wybór od krótkometrażowych ujęć na temat filmów, a także specjalne programy, czy filmy niezależne od najmniej znanych artystów.
  • Kultura – kategoria ta była wynikiem rozwiązania umowy z Telewizją Polską, gdyż nasza rodzima stacja zdecydowała się stworzyć własny kanał TVP Kultura. W tym sekcie znaleźć można ambitne materiały o szeroko pojętej kulturze.
  • Koncerty – jest to chyba największa i legalna baza zapisów koncertowych w polskim internecie. Każdy internauta znajdzie coś dla siebie, gdyż koncerty dotyczą nie tylko muzyki poważnej, klasycznej, ale także tej współczesnej znanej szerszej widowni.


  • Nauka – niezależne materiały o tym co otacza nas na Ziemi i we Wszechświecie. Ambitne produkcje dotykające takiej problematyki jak medycyna, zdrowie, natura, środowisko, technologie i innowacje.
  • Odkrycia – dedykowana kategoria naturze, zwierzętom i wszystkim tym, co ciekawi nie tylko najmłodszych. Dzięki tym materiałom, widz zostanie zabrany w przepiękne podróże oraz spotka niesamowite zwierzęta.
  • Historia – tematyka dotyczy nie tylko dawnych wydarzeń, ale także tych współczesnych z XX wieku. W tej dziedzinie, serwis skupia się przede wszystkim na cywilizacji i wybitnych postaciach.
  • Seriale i filmy fabularne – obok ambitnych dokumentów i treści VOD można znaleźć także materiały rozrywkowe, które nie mniej odbiegają od pozostałego kontentu dostępnego w serwisie. Warto jednak dodać, że ta zakładka na chwilę obecną nie jest oferowana polskiemu widzowi.

Poznaj bliżej ARTE – serwis VOD dla ambitnych i ciekawych świata

Serwis VOD od ARTE oferuje dostęp do ponad 600 godzin materiałów. Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na brak dofinansowania ze strony Telewizji Polskiej, nasza rodzima biblioteka jest nieco uboższa.

Na platformie można znaleźć produkcje zrealizowane w Polsce. Jednakże są one dubbingowane na język niemiecki lub francuski. I ostatecznie dodawane są polskie napisy. Dla polskiego widza może to być nieco mylące, gdy widzi znaną, polską osobistość mówiącą nie tylko w innym języku, ale także innym głosem.

ARTE oferuje widzom dużą bibliotekę ambitnych materiałów, to wszystko za darmo i bez żadnych reklam! Oferta na życzenie jest udostępniana na komputerach (www.arte.tv/pl/) oraz na aplikacjach ARTE dla telewizorów SmartTV, smartfonów i tabletów.Internetową telewizję zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami UX. Wygląd przypomina nieco rozbudowaną platformę Netflix. Poza jednym, najważniejszym czynnikiem. ARTE działa na modelu Catch-Up TV, publikowane materiały są dostępne na platformie w określonym czasie. Część materiałów udostępniono na ok. 2 tygodnie, są także treści wideo, które dostępne są przez ponad miesiąc. Każdego miesiąca pojawiają się nowe materiały wideo. Aby sprawdzić, które materiały zostaną wkrótce usunięte z biblioteki należy kliknąć w opcję „Wyszukiwanie” i wybrać kafel „Ostatnia szansa”.

ARTE to idealne uzupełnienie dla bardziej znanych platform, takich jak Netflix, Showmax, HBO czy IPLA lub Player.

Co sądzicie o tym serwisie?

Komentarze:

    1. Lektora nie ma, ponieważ TVP zrobila wlasny kanal TVP Kultura. Moze kiedys Telewizja Polska bedzie blizej współpracować z Arte.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL