Amazon Prime VideoNewsSeriale VOD

Ambitne plany serialowe Amazona. Prime Video stawia na fantasy

Amazon Prime Video zapowiada kolejne oryginalne produkcje. Poza „Władcami Pierścieni”, na platformie pojawią się serie fantasy „Koło czasu” i na podstawie powieści Neila Geimana.

Amazon po globalnej ekspansji kontynuuje swoją strategię rozwoju usługi Prime Video w krajach europejskich. Firma zdaje się mieć ambitne plany stworzenia seriali, których na próżno szukać na innych platformach. Serwis VoD znany z dbania o fanów anime i fantasy ponownie wykorzysta tę lukę tworząc nowe produkcje.

Superprodukcja ze świata Tolkiena „Władcy pierścieni”

O nadchodzącym projekcie piszemy na bieżąco na łamach naszego serwisu VODnews.pl. Serial zapowiedziano na 2019 rok i ma być prequelem dla wydarzeń znanych z filmowych adaptacji wytwórni Warner Bros.  W serii odcinkowej zobaczymy wydarzenia, które rozgrywały się przed tym, co widzieliśmy w kinach. A zatem, możemy mieć do czynienia chociażby z młodszymi bohaterami lub z zupełnie innymi postaciami, nieznanymi dotąd z filmowego uniwersum.

Serial będzie konkurencją dla „Wiedźmina” od Netfliksa i ma zbudować swój kanon, tak jak jest w przypadku „Gry o tron” HBO GO.  Produkcja ma być naszpikowana efektami specjalnymi, a także wiernie odwzorować świat wykreowany przez Warner Bros. Na razie nie potwierdzono ile będzie odcinków, ale wiemy, że planowanych jest pięć sezonów. Amazon wierzy w sukces tego projektu.

„Koło czasu” Roberta Jordana zagwarantuje Amazonowi kilka sezonów

Cykl autorstwa Jordana to mieszanka akcji i fantasy. Do tej pory powstało aż czternaście powieści. W planach była jeszcze jedna, ostatnia część, ale nie została zakończona przez Roberta Jordana, który zmarł. Ostatnia cześć napisana została przez Brandona Sandersona, na podstawie pozostawionych notatek przez pierwotnego autora. Sanderson zdecydował się podzielić tę pozycję na trzy cześci. Tym samym, serwis Prime Video może liczyć na kilka sezonów tego serialu, o ile się przyjmie przez subskrybentów.

Wątki z „Koła czasu” toczą się w miejscu zwanym Światem Koła. Opowiada o niegdyś wysoko rozwiniętej technologii, która funkcjonowała obok magii. Przedstawiciele tych ras dzielą się na kobiety i mężczyzn, którzy dysponują zupełnie różnym rodzajem magii. Szerzej o książkach można poczytać na naszej Wikipedii pod TYM adresem.

Neil Gaiman to domena sukcesu. Twórca „Amerykańskich Bogów” powraca z nowym projektem

Gaiman jest cenionym pisarzem fantasy na całym świecie. Wśród popularnych pozycji można wyliczyć „Amerykańskich Bogów”, na podstawie której powstał serial telewizyjny. Jak się dowiedzieliśmy, Amazon planuje kolejną produkcję czerpaną z powieści Gaimana, na razie nie wiadomo o której książce jest mowa. Być może autor pracuje nad nowym wydaniem, z premierą równoległą z serialem.

Niemniej, Gaiman już pracuje nad produkcją dla Prime Video, która ma zadebiutować w niedalekiej przyszłości. Mowa o adaptacji powieści „Dobry omen” własnego autorstwa we współpracy z Pratchettem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!