AmazonNews

Amazon przez własną politykę traci miliony dolarów. „The Grand Tour” z pirackim rekordem

Show „The Grand Tour” z pirackich serwisów był ściągnięty ponad 20 milionów razy! To więcej niż liczba pobierań odcinków serialu „Gra o Tron”.

Dane udostępnione przez Muso (firma zajmuje się monitoringiem skali piractwa w internecie) pokazują, że flagowy program Amazona z Jeremym Clarksonem na czele stał się łakomym kąskiem dla internetowych piratów. Z powodu masowego udostępniania nielegalnych kopii firma Amazon już przy pierwszym odcinku straciła ponad 4 mln dolarów.

Premierowy odcinek opublikowany 18 listopada br. był najczęściej pobieranym odcinkiem , który wygenerował ponad 7,9 mln ściągnięć. Dalej widzimy, że trend ten nieco spada z kązdym kolejnym odcinkiem. Niemniej jest to nadal ogromna skala.

O przyczynach tego zjawiska można dyskutować zapewne długo, ale moim zdaniem, problem leży po stronie samej firmy:
– Program został opublikowany przed globalną ekspansją
– Materiały nie dostały ścieżki dźwiękowej ani napisów odpowiednich dla danego kraju.

Po ściągnięciu geoblokady kolejnym powodem jest fakt, że dostęp jest ograniczony tylko do wybranych tytułów – a cena jest taka sama jak dla całej bazy.

Nie tędy droga, Amazonie.

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: