NewsWP Pilot

Telewizja internetowa WP Pilot dostępna na Chromcast

Telewizyjną platformę Internetową WP Pilot można teraz oglądać korzystając z dodanego właśnie wsparcia dla wtyczki do TV – Chromecasta.

Funkcja ta już działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację aplikacji ze sklepu Google Play.

Od teraz, użytkownicy z poziomu aplikacji WP Pilot mogą uruchomić wybrany kanał na telewizorze podłączonym do urządzenia Chromcast, mimo iż nie posiadają Smart TV. Dzięki dodanej funkcji aplikacja WP Pilot zyskuje nowe możliwości – mobilny sprzęt stanowi od teraz jeszcze lepszą alternatywę dla płatnych telewizji kablowych i satelitarnych. Z poziomu aplikacji można sterować obrazem na telewizorze, m.in. wybierać stację telewizyjną, a zablokowanie urządzenia, nie wpłynie na obraz odtwarzany na telewizorze.

Jak działa wtyczka Chromecast?

By cieszyć się nową funkcją, wystarczy, że telefon lub tablet będą połączone z tą samą siecią Wi-Fi co telewizor. Następnie należy wybrać przycisk Prześlij na urządzaniu. Natomiast by przesyłać obraz z WP Pilot na komputerze bezpośrednio na telewizor należy w przeglądarce Chrome zainstalować dodatek Google Cast. Co ważne, w obu przypadkach, przesyłanie obrazu na ekran telewizora nie wpływa na płynność odtwarzanych programów, a wybrana pozycja buforuje się co chwilę.

Nowa funkcja na razie dostępna jest dla użytkowników urządzeń z system operacyjnym Android.

W wersji bezpłatnej WP Pilot oferuje dostęp do 31 stacji TV, w wersji płatnej dostępnych jest ich ponad 80. Jedno konto użytkownika na destkopie i w mobile’u umożliwia swobodne poruszanie się między urządzeniami.

Kanały telewizyjne dostępne w WP Pilot:

  • Film: Paramount Channel HD, Filmbox, Filmbox Arthouse, Filmbox Premium, Filmbox Action, Filmbox Extra HD, Filmbox Family.
  • Sport: Fightklub, Fightbox, Fightbox HD, Motowizja, Sportklub.
  • Ogólnotematyczne: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV Puls, Telewizja WP, TV 4.
  • Serial: Comedy Central, Comedy Central Family, AXN, AXN Spin, AXN White, AXN Black, Sundance Channel, BBC HD.
  • Dzieci: Nickelodeon, Nick Jr., Nickelodeon HD, CBeebies, Top Kids, Duck TV, Da Vinci Learning.
  • Dokument: Fokus TV, Nowa TV, BBC Earth, BBC Brit, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore, Travel Channel, Adventure TV, English Club, DobuBox.
  • Muzyka: VH1, Polo TV, Eska TV Extra, HipHop TV, 4fun.tv, 4fun Hits, 4fun Fit&Dance, Stars.tv, Power TV, VOX Music TV, Eska TV, VH1 Classic, MTV Live HD, Nuta TV, Brava HD, Djazz.tv HD, MTV Polska HD.
  • Rozrywka: BBC Lifestyle, Fasion TV, Love TV, Food Network, Wellbeing.
  • Publicystyka: TV Republika HD, TVP Warszawa.
  • Inne: France 24, France 24 English, Echo24, ETV, EzoTV, Twoja.tv, TVR, TV Trwam, Opoka TV, TVS.Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: