NewsWP Pilot

Telewizja internetowa WP Pilot dostępna na Chromcast

Telewizyjną platformę Internetową WP Pilot można teraz oglądać korzystając z dodanego właśnie wsparcia dla wtyczki do TV – Chromecasta.

Funkcja ta już działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację aplikacji ze sklepu Google Play.

Od teraz, użytkownicy z poziomu aplikacji WP Pilot mogą uruchomić wybrany kanał na telewizorze podłączonym do urządzenia Chromcast, mimo iż nie posiadają Smart TV. Dzięki dodanej funkcji aplikacja WP Pilot zyskuje nowe możliwości – mobilny sprzęt stanowi od teraz jeszcze lepszą alternatywę dla płatnych telewizji kablowych i satelitarnych. Z poziomu aplikacji można sterować obrazem na telewizorze, m.in. wybierać stację telewizyjną, a zablokowanie urządzenia, nie wpłynie na obraz odtwarzany na telewizorze.

Jak działa wtyczka Chromecast?

By cieszyć się nową funkcją, wystarczy, że telefon lub tablet będą połączone z tą samą siecią Wi-Fi co telewizor. Następnie należy wybrać przycisk Prześlij na urządzaniu. Natomiast by przesyłać obraz z WP Pilot na komputerze bezpośrednio na telewizor należy w przeglądarce Chrome zainstalować dodatek Google Cast. Co ważne, w obu przypadkach, przesyłanie obrazu na ekran telewizora nie wpływa na płynność odtwarzanych programów, a wybrana pozycja buforuje się co chwilę.

Nowa funkcja na razie dostępna jest dla użytkowników urządzeń z system operacyjnym Android.

W wersji bezpłatnej WP Pilot oferuje dostęp do 31 stacji TV, w wersji płatnej dostępnych jest ich ponad 80. Jedno konto użytkownika na destkopie i w mobile’u umożliwia swobodne poruszanie się między urządzeniami.

Kanały telewizyjne dostępne w WP Pilot:

  • Film: Paramount Channel HD, Filmbox, Filmbox Arthouse, Filmbox Premium, Filmbox Action, Filmbox Extra HD, Filmbox Family.
  • Sport: Fightklub, Fightbox, Fightbox HD, Motowizja, Sportklub.
  • Ogólnotematyczne: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV Puls, Telewizja WP, TV 4.
  • Serial: Comedy Central, Comedy Central Family, AXN, AXN Spin, AXN White, AXN Black, Sundance Channel, BBC HD.
  • Dzieci: Nickelodeon, Nick Jr., Nickelodeon HD, CBeebies, Top Kids, Duck TV, Da Vinci Learning.
  • Dokument: Fokus TV, Nowa TV, BBC Earth, BBC Brit, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore, Travel Channel, Adventure TV, English Club, DobuBox.
  • Muzyka: VH1, Polo TV, Eska TV Extra, HipHop TV, 4fun.tv, 4fun Hits, 4fun Fit&Dance, Stars.tv, Power TV, VOX Music TV, Eska TV, VH1 Classic, MTV Live HD, Nuta TV, Brava HD, Djazz.tv HD, MTV Polska HD.
  • Rozrywka: BBC Lifestyle, Fasion TV, Love TV, Food Network, Wellbeing.
  • Publicystyka: TV Republika HD, TVP Warszawa.
  • Inne: France 24, France 24 English, Echo24, ETV, EzoTV, Twoja.tv, TVR, TV Trwam, Opoka TV, TVS.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL