Biblioteka VODHOT! SerialeIPLANewsSeriale VOD

„Wilq Superbohater” – kultowa animacja dla dorosłych w IPLI

Adaptacja kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater dostępna tylko w internetowej telewizji IPLA. Polska animacja dla dorosłych podbije serca widzów?

IPLA wzbogaca swoją ofertę o jedną z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie. Mowa o animowanym serialu komediowym dla dorosłych pt. „Wilq Superbohater” opartym  na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem. W koprodukcji Grupy Polsat głosów postaciom użyczyli m.in.: Eryk Lubos, Roma Gąsiorowska i legendarny lektor Tomasz Knapik. Serial dostępny jest wyłącznie w serwisie rozrywki internetowej IPLA, m.in. w specjalnym pakiecie WILQ za 20 zł.

„Wilq Superbohater” to humor nie do opisania. Do zobaczenia w IPLI

„Wilq Superbohater” to wydawana od 2002 roku popularna i ciesząca się uznaniem fanów i krytyków seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomasz Minkiewicz. Na polskim rynku wydawniczym „Wilq” jest prawdziwym fenomenem – zaskarbił sobie sympatię zarówno licealistów, jak i profesorów uczelni, dziennikarzy czy prezesów firm.

Wilq Superbohater nową animacją dla dorosłych tylko w IPLI
Wilq Superbohater nową animacją dla dorosłych tylko w IPLI

Tytułowy Wilq jest superbohaterem, który leczy z infantylnych fantazji istnienia sprawiedliwości i równowagi. Staje na czele herosów obdarzonych nadludzką mocą, zdolnych pokonać największe zagrożenia. Antybohater jest wiecznie obrażonym i zniechęconym gburem. Cholerykiem, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp. Wilq mimo swojego anty-nastawienia zdaje się być lubianym przez całkiem normalnych ludzi.

Antybohaterskość to słowo klucz kultowej serii „Wilq Superbohater”

Nową serię liczącą 13 odcinków można oglądać w dedykowanych pakietach w serwisie IPLI. Widzowie do dyspozycji mają specjalnie przygotowaną ofertę WILQ w cenie 20 zł. Dla posiadaczy pakietu IPLA Premium w cenie 15 zł będą sukcesywnie dodawane kolejne odcinki serialu.

Zobacz nowe odcinki serialu animowanego Wilq Superbohater w serwisie ipla.tv
Zobacz nowe odcinki serialu animowanego Wilq Superbohater w serwisie ipla.tv

− Ironia, anarchia, nieprzyzwoitość, niepoprawność nie są dla mnie wartością same w sobie, ale stanowią świetną odtrutkę na plastikowy patos, fałszywą szlachetność. Dopełniają ogólnego obrazu antybohaterskości. I ta antybohaterskość staje się czymś pozytywnym, co w efekcie czyni skwaszonego Wilq’a kimś bliskim i budzącym naszą sympatie. Kimś dającym możliwość odreagowania bolesnego życiowego paradoksu – mówi Bartosz Minkiewicz, współtwórca postaci Wilq’a oraz współscenarzysta i współreżyser serialu.

Popularny komiks WIlq Superbohater teraz w formie animacji dla dorosłych w IPLI
Popularny komiks WIlq Superbohater teraz w formie animacji dla dorosłych w IPLI

Interpretacja aktorska na wysokim poziomie w podkładzie głosów bohaterów serii

Każdy z motywów superbohaterskich wzbogacony jest o polski, lokalny pierwiastek. Pierwiastek, który nagle zmienia odbiór danej kliszy – kompromituje jej patos, naiwność i absurdalność. Wszystko jest tu postawione na głowie. Wrogowie nie są groźni, przyjaciele przeszkadzają, a sam superbohater niezbyt skory jest do czynienia dobra. Scenariusz podkreśla wszystkie „kontry”, jakie można znaleźć dla klasycznej narracji superbohaterskiej. Każda z postaci jest przerysowana i bardzo różni się od pozostałych. Ważnym dopełnieniem bohaterów są ich głosy i interpretacja aktorska.

IPLA przygotowała adaptacęa kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater
IPLA przygotowała adaptacęa kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater

W nagranie kwestii dialogowych zaangażowali się tacy aktorzy jak Eryk Lubos (Wilq) i Marian Dziędziel (komisarz Gondor). Artyści swoimi charakterystycznymi głosami uwiarygodnili rysunkowe postacie. Obok nich w serialu usłyszymy także Waldemara Barwińskiego (Alcman), Mirosława Zbrojewicza (Entombet) oraz Romę Gąsiorowską (Słaby Wielbłąd). W serialu usłyszymy również Rafała Maćkowiaka (Mikołaj) oraz stand-uperów Jaśka Borkowskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego. W produkcji udział wziął również legendarny lektor Tomasz Knapik.

Pełny plakat nowej serii Wilq Superbohater
Pełny plakat nowej serii Wilq Superbohater
Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: