Biblioteka VODIPLANewsSeriale VOD

„Wilq Superbohater” – kultowa animacja dla dorosłych w IPLI

Adaptacja kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater dostępna tylko w internetowej telewizji IPLA. Polska animacja dla dorosłych podbije serca widzów?

IPLA wzbogaca swoją ofertę o jedną z pięciu najśmieszniejszych rzeczy na świecie. Mowa o animowanym serialu komediowym dla dorosłych pt. „Wilq Superbohater” opartym  na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem. W koprodukcji Grupy Polsat głosów postaciom użyczyli m.in.: Eryk Lubos, Roma Gąsiorowska i legendarny lektor Tomasz Knapik. Serial dostępny jest wyłącznie w serwisie rozrywki internetowej IPLA, m.in. w specjalnym pakiecie WILQ za 20 zł.

„Wilq Superbohater” to humor nie do opisania. Do zobaczenia w IPLI

„Wilq Superbohater” to wydawana od 2002 roku popularna i ciesząca się uznaniem fanów i krytyków seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomasz Minkiewicz. Na polskim rynku wydawniczym „Wilq” jest prawdziwym fenomenem – zaskarbił sobie sympatię zarówno licealistów, jak i profesorów uczelni, dziennikarzy czy prezesów firm.

Wilq Superbohater nową animacją dla dorosłych tylko w IPLI
Wilq Superbohater nową animacją dla dorosłych tylko w IPLI

Tytułowy Wilq jest superbohaterem, który leczy z infantylnych fantazji istnienia sprawiedliwości i równowagi. Staje na czele herosów obdarzonych nadludzką mocą, zdolnych pokonać największe zagrożenia. Antybohater jest wiecznie obrażonym i zniechęconym gburem. Cholerykiem, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp. Wilq mimo swojego anty-nastawienia zdaje się być lubianym przez całkiem normalnych ludzi.

Antybohaterskość to słowo klucz kultowej serii „Wilq Superbohater”

Nową serię liczącą 13 odcinków można oglądać w dedykowanych pakietach w serwisie IPLI. Widzowie do dyspozycji mają specjalnie przygotowaną ofertę WILQ w cenie 20 zł. Dla posiadaczy pakietu IPLA Premium w cenie 15 zł będą sukcesywnie dodawane kolejne odcinki serialu.

Zobacz nowe odcinki serialu animowanego Wilq Superbohater w serwisie ipla.tv
Zobacz nowe odcinki serialu animowanego Wilq Superbohater w serwisie ipla.tv

− Ironia, anarchia, nieprzyzwoitość, niepoprawność nie są dla mnie wartością same w sobie, ale stanowią świetną odtrutkę na plastikowy patos, fałszywą szlachetność. Dopełniają ogólnego obrazu antybohaterskości. I ta antybohaterskość staje się czymś pozytywnym, co w efekcie czyni skwaszonego Wilq’a kimś bliskim i budzącym naszą sympatie. Kimś dającym możliwość odreagowania bolesnego życiowego paradoksu – mówi Bartosz Minkiewicz, współtwórca postaci Wilq’a oraz współscenarzysta i współreżyser serialu.

Popularny komiks WIlq Superbohater teraz w formie animacji dla dorosłych w IPLI
Popularny komiks WIlq Superbohater teraz w formie animacji dla dorosłych w IPLI

Interpretacja aktorska na wysokim poziomie w podkładzie głosów bohaterów serii

Każdy z motywów superbohaterskich wzbogacony jest o polski, lokalny pierwiastek. Pierwiastek, który nagle zmienia odbiór danej kliszy – kompromituje jej patos, naiwność i absurdalność. Wszystko jest tu postawione na głowie. Wrogowie nie są groźni, przyjaciele przeszkadzają, a sam superbohater niezbyt skory jest do czynienia dobra. Scenariusz podkreśla wszystkie „kontry”, jakie można znaleźć dla klasycznej narracji superbohaterskiej. Każda z postaci jest przerysowana i bardzo różni się od pozostałych. Ważnym dopełnieniem bohaterów są ich głosy i interpretacja aktorska.

IPLA przygotowała adaptacęa kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater
IPLA przygotowała adaptacęa kultowej serii komiksowej Wilq Superbohater

W nagranie kwestii dialogowych zaangażowali się tacy aktorzy jak Eryk Lubos (Wilq) i Marian Dziędziel (komisarz Gondor). Artyści swoimi charakterystycznymi głosami uwiarygodnili rysunkowe postacie. Obok nich w serialu usłyszymy także Waldemara Barwińskiego (Alcman), Mirosława Zbrojewicza (Entombet) oraz Romę Gąsiorowską (Słaby Wielbłąd). W serialu usłyszymy również Rafała Maćkowiaka (Mikołaj) oraz stand-uperów Jaśka Borkowskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego. W produkcji udział wziął również legendarny lektor Tomasz Knapik.

Pełny plakat nowej serii Wilq Superbohater
Pełny plakat nowej serii Wilq Superbohater

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!