NetflixNewsSeriale VOD

Treści serwisu DC Universe jednak w Polsce? Netflix na ratunek

Jeszcze w tym roku zadebiutuje platforma DC Universe z filmami i serialami na podstawie komiksów. Na razie tylko w USA. Co z polskimi widzami?

Jeszcze w tym roku zadebiutuje platforma VOD pod nazwą DC Universe. W bibliotece znajdą się filmy i seriale, które powstały na podstawie komiksów – głównie z superbohaterami. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis VODnews.pl, treści ekskluzywne i seriale tworzone z myślą o amerykańskich subskrybentach być może będą dostępne także na Netfliksie.

Netflix pozyska ekskluzywne filmy i seriale od DC Universe?

Świat obiegła informacja o nowym projekcie wytwórni DC Comics. Na fali popularyzacji serwisów VoD, firma zdecydowała się na stworzenie własnej pod nazwą DC Universe. W serwisie dostępne będą wyprodukowane już do tej pory materiały takie jak filmy czy seriale z Batmanem, Supermanem czy z Zieloną Strzałą. Amerykańscy użytkownicy będą mogli liczyć także na ekskluzywne materiały, czyli jak kręcone były różne filmy i seriale oraz nieudostępniane dotąd wycinki, które ostatecznie nie trafiły do produkcji.

W mediach podawano informację, że DC Universe zadebiutuje na początku tylko w Stanach Zjednoczonych. W przypadku rozwoju platformy, może ona w późniejszym czasie eskalować globalnie. Urażeni fani z całego świata mogą jednak odechnąc z ulgą, ponieważ nieoficjalnie mówi się o tym, że Netflix będzie globalnym dystrybutorem specjalnych treści DC Universe. Na chwilę obecną trwają dyskusje, a sama informacja jest nieoficjalna i nie potwierdzona przez obie strony.

Jakie produkcje mógłby zyskać Netflix?

W planach DC Universe są produkcje, które będą produkowane z myślą o internautach. Mowa m.in. o:

  • nadchodzącym „Titans„, który zadebiutuje z 12 odcinkami już 12 października,
  • kolejnym sezonie „Young Justice” (pl. Liga Młodych); poprzednie odcinki są dostępne na platformie Netflix,
  • najbardziej charyzmatycznej bohaterce „Harley Quinn„, będzie to serial animowany,
  • niedawno ogłoszonym projekcie „Swam Thing” (pl. Potwór z bagien).

To własnie te treści mogą być udostępnione globalnie dla użytkowników Netfliksa. W ten sposób DC Universe zyska dodatkowe środki pieniężne na rozwój własnej platformy VoD. A do tego przychylność użytkowników, którzy nie będąc w USA będą mogli cieszyć się z treści ze świata komiksów DC.

Na tę chwilę nie udało nam się potwierdzić samej plotki, ale także tego, czy zaraz po debiucie DC Universe, treści z tej wytwórni wylądują także na Netfliksie. Już niebawem się tego przekonamy.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: