NetflixNewsSeriale VOD

Treści serwisu DC Universe jednak w Polsce? Netflix na ratunek

Jeszcze w tym roku zadebiutuje platforma DC Universe z filmami i serialami na podstawie komiksów. Na razie tylko w USA. Co z polskimi widzami?

Jeszcze w tym roku zadebiutuje platforma VOD pod nazwą DC Universe. W bibliotece znajdą się filmy i seriale, które powstały na podstawie komiksów – głównie z superbohaterami. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis VODnews.pl, treści ekskluzywne i seriale tworzone z myślą o amerykańskich subskrybentach być może będą dostępne także na Netfliksie.

Netflix pozyska ekskluzywne filmy i seriale od DC Universe?

Świat obiegła informacja o nowym projekcie wytwórni DC Comics. Na fali popularyzacji serwisów VoD, firma zdecydowała się na stworzenie własnej pod nazwą DC Universe. W serwisie dostępne będą wyprodukowane już do tej pory materiały takie jak filmy czy seriale z Batmanem, Supermanem czy z Zieloną Strzałą. Amerykańscy użytkownicy będą mogli liczyć także na ekskluzywne materiały, czyli jak kręcone były różne filmy i seriale oraz nieudostępniane dotąd wycinki, które ostatecznie nie trafiły do produkcji.

W mediach podawano informację, że DC Universe zadebiutuje na początku tylko w Stanach Zjednoczonych. W przypadku rozwoju platformy, może ona w późniejszym czasie eskalować globalnie. Urażeni fani z całego świata mogą jednak odechnąc z ulgą, ponieważ nieoficjalnie mówi się o tym, że Netflix będzie globalnym dystrybutorem specjalnych treści DC Universe. Na chwilę obecną trwają dyskusje, a sama informacja jest nieoficjalna i nie potwierdzona przez obie strony.

Jakie produkcje mógłby zyskać Netflix?

W planach DC Universe są produkcje, które będą produkowane z myślą o internautach. Mowa m.in. o:

  • nadchodzącym „Titans„, który zadebiutuje z 12 odcinkami już 12 października,
  • kolejnym sezonie „Young Justice” (pl. Liga Młodych); poprzednie odcinki są dostępne na platformie Netflix,
  • najbardziej charyzmatycznej bohaterce „Harley Quinn„, będzie to serial animowany,
  • niedawno ogłoszonym projekcie „Swam Thing” (pl. Potwór z bagien).

To własnie te treści mogą być udostępnione globalnie dla użytkowników Netfliksa. W ten sposób DC Universe zyska dodatkowe środki pieniężne na rozwój własnej platformy VoD. A do tego przychylność użytkowników, którzy nie będąc w USA będą mogli cieszyć się z treści ze świata komiksów DC.

Na tę chwilę nie udało nam się potwierdzić samej plotki, ale także tego, czy zaraz po debiucie DC Universe, treści z tej wytwórni wylądują także na Netfliksie. Już niebawem się tego przekonamy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!