NetflixNews World

„The Walking Dead” w średniowieczu, czyli własna wersja od serwisu Netflix

Internetowy serwis Netflix przygotowuje własną produkcję w odpowiedzi na fenomen „The Walking Dead”. Akcja rozegra się w średniowieczu.

Koreański oddział platformy Netflix w odpowiedzi na międzynarodowy sukces „The Walking Dead” przygotowuje oryginalny serial o zombie. Akcja rozgrywać się będzie w niecodziennej scenerii – w średniowieczu.

Nowy serial będzie nosił tytuł „Kingdom” i opowie o żywych trupach z perspektywy średniowiecza. Ośmioodcinkowa produkcja zaplanowana jest na 2018 rok.

W dostępnym zarysie fabularnym wiemy, że serial opowie o księciu, który udaje się na samobójczą misję w głąb swojej krainy. Główny bohater będzie chciał sprawdzić losy poddanych, których ogarnęła nieznana epidemia.

Wśród nazwisk tworzących projekt wymienia się reżysera Kim Seong-hun oraz scenarzystę Kim Eun-hee.

Chciałem napisać historię, która odzwierciedla obawy i niepokój czasów współczesnych i przenieść to do średniowiecza. Praca z Netfliksem pomoże nam rozbudować twórczą wizję bez żadnych ograniczeń – właśnie dlatego, iż platforma nie ma tak restrykcyjnych zasad jak telewizja – powiedział scenarzysta serialu Kim Eun-hee.

Warto dodać, że produkcja oprócz elementów typowych dla dramatu będzie skupiała się też wokół nadprzyrodzonych mocy z rodu fantasy. Ta niecodzienna mieszanina, z nutą koreańskiej kultury i z średniowieczną panoramą może okazać się sukcesem, porównywalnym nawet z „The Walking Dead”.

Kim Eun-hee zapowiedział, że produkcja będzie unikatowa na obecnym rynku seriali telewizyjnych. Przyczynić się do tego ma nie tylko oryginalna historia, ale także współpraca z reżyserem Kim Seong-hun, którego bardzo sobie ceni.

Jesteście zaciekawieni serialem?

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: