NetflixNews World

„The Walking Dead” w średniowieczu, czyli własna wersja od serwisu Netflix

Internetowy serwis Netflix przygotowuje własną produkcję w odpowiedzi na fenomen „The Walking Dead”. Akcja rozegra się w średniowieczu.

Koreański oddział platformy Netflix w odpowiedzi na międzynarodowy sukces „The Walking Dead” przygotowuje oryginalny serial o zombie. Akcja rozgrywać się będzie w niecodziennej scenerii – w średniowieczu.

Nowy serial będzie nosił tytuł „Kingdom” i opowie o żywych trupach z perspektywy średniowiecza. Ośmioodcinkowa produkcja zaplanowana jest na 2018 rok.

W dostępnym zarysie fabularnym wiemy, że serial opowie o księciu, który udaje się na samobójczą misję w głąb swojej krainy. Główny bohater będzie chciał sprawdzić losy poddanych, których ogarnęła nieznana epidemia.

Wśród nazwisk tworzących projekt wymienia się reżysera Kim Seong-hun oraz scenarzystę Kim Eun-hee.

Chciałem napisać historię, która odzwierciedla obawy i niepokój czasów współczesnych i przenieść to do średniowiecza. Praca z Netfliksem pomoże nam rozbudować twórczą wizję bez żadnych ograniczeń – właśnie dlatego, iż platforma nie ma tak restrykcyjnych zasad jak telewizja – powiedział scenarzysta serialu Kim Eun-hee.

Warto dodać, że produkcja oprócz elementów typowych dla dramatu będzie skupiała się też wokół nadprzyrodzonych mocy z rodu fantasy. Ta niecodzienna mieszanina, z nutą koreańskiej kultury i z średniowieczną panoramą może okazać się sukcesem, porównywalnym nawet z „The Walking Dead”.

Kim Eun-hee zapowiedział, że produkcja będzie unikatowa na obecnym rynku seriali telewizyjnych. Przyczynić się do tego ma nie tylko oryginalna historia, ale także współpraca z reżyserem Kim Seong-hun, którego bardzo sobie ceni.

Jesteście zaciekawieni serialem?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL