NetflixNewsSeriale VOD

Netflix tworzy serial na podstawie powieści graficznych „The Umbrella Academy”

Platforma Netflix zekranizuje „The Umbrellla Academy”. Jest to kolejna produkcja opowiadająca o superbohaterach z niezwykłymi mocami.

Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, zaprezentuje swoim użytkownikom na całym świecie 10-odcinkowy serial pt. „The Umbrella Academy”. Premiera już w 2018 r.

„The Umbrella Academy” opowiada o młodych supebohaterach

Aktorski serial o osamotnionych członkach pewnej dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów. Grupę tworzą Monocle, Spaceboy, Kraken, Rumor, Séance, Number Five, Horror i White Violin. Razem próbują oni rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci ich ojca, jednocześnie borykając się z trudnościami wynikającymi z różnic charakterów oraz odmiennych zdolności. Serial jest oparty na wyróżnionej nagrodą Eisnera serii popularnych komiksów i powieści graficznych stworzonej i napisanej przez Gerarda Waya (frontmana zespołu My Chemical Romance), zilustrowanej przez Gabriela Bá i wydawanej przez Dark Horse Comics. Ze względu na nietradycyjne i oryginalne podejście do gatunku zdobyła ona uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków.

Bardzo się cieszę, że serial „The Umbrella Academy” będzie dostępny właśnie w serwisie Netflix. Nigdzie indziej wizja, którą razem z Gabrielem Bá starałem się przenieść na papier podczas pracy nad komiksem, nie mogłaby się urzeczywistnić w pełniejszy sposób. Nie mogę się doczekać aż stworzony przez nas świat znajdzie odzwierciedlenie na ekranie — mówi Gerard Way.

„The Umbrella Academy” to nadzwyczajna, zapadająca w pamięć i prawdziwie artystyczna opowieść. Nie ma w niej bowiem superbohaterów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. W naszym serialu uwypuklimy ten wyjątkowy rys powieści graficznych, które są ponure, a przy tym humorystyczne, opowiadające o rzeczach nie z tego świata, a jednak ugruntowane w rzeczywistości. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie całego tego uniwersum na ekran i przedstawienie zaludniających go niezwykłych postaci użytkownikom serwisu Netflix na całym świecie — dodaje Cindy Holland, wiceprezes ds. treści oryginalnych w firmie Netflix.

Za produkcję „The Umbrella Academy” odpowiadać będzie wytwórnia Universal Cable Productions. Producentem wykonawczym i showrunnerem będzie Steve Blackman („Fargo”, „Altered Carbon”), a dodatkowymi producentami wykonawczymi — Bluegrass Television i Mike Richardson oraz Keith Goldberg z wytwórni Dark Horse Entertainment. Z kolei współproducentem wykonawczym będzie sam Gerard Way. Oparty na podstawie cyklu komiksów scenariusz odcinka pilotażowego napisał Jeremy Slater („Egzorcysta”).Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: