Bajki VODNetflixNewsSeriale VOD

Tęsknicie za „Opowieściami z Narnii”? Netflix stworzy nowe filmy i seriale

Wielki powrót do dzieciństwa! Taką przygodę zagwarantuje platforma Netflix wraz z planowanymi filmami i serialami na podstawie „Opowieści z Narnii”.

Serwis Netflix przejął prawa do adaptacji serialowych i filmowych „Opowieści z Narnii”. Produkcje będą opowiadać o magicznym świecie znanym już z powstałych filmów. Gigant VoD przymierza się do ekranizacji siedmiu powieści autorstwa C.S. Lewisa.

Netflix bawi się z emocjami widzów. „Opowieści z Narnii” to powrót do naszego dzieciństwa

Walt Disney Pictures w 2005 roku wypuścił pierwszą adaptację „Lew, Czarownica i Stara Szafa„. Film przyniósł wytwórni ogromne zyski, co spowodowało, że na wielkich ekranach zobaczyliśmy adaptacje kolejnych książek „Księcia Kaspiana” i „Podróż Wędrowca do świtu„. Planowano czwartą część powieści Lewisa, ale ostatecznie nie doszło do jej realizacji. Przejęcie praw przez Netfliksa to dla fanów filmowych szansa na zobaczenie kolejnych książek już na mniejszych ekranach. I tym samym, film „Srebrne krzesło” być może doczeka się swojej adaptacji na platformie VoD.

Najciekawszą informacją jest fakt, że Netflix kupił prawa również do realizacji serialu. Wyobrażacie sobie odcinkową serię o krainie Narnia i jej bohaterach? Z pewnością większość z Was chciałoby poznać bliżej losy Aslana i rodzeństwa Piotra, Łucji, Edmunda i Zuzanny.

Ted Sarandos, dyrektor programowy w Netfliksie, nie ukrywał swojego zachwytu, tak jak wielu fanów na całym świecie.

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa łączyły się z różnymi generacjami czytelników na całym świecie. Rodziny zakochały się w takich bohaterach, jak Aslan oraz w krainie Narnii i jesteśmy podekscytowani, że będziemy dla nich domem na najbliższe lata.

Seriale stworzą narnijskie uniwersum

Netfliksowi marzy się tzw. narnijskie uniwersum, dokładnie tak jak to zrobił w przypadku seriali Marvela (m.in Daredevil, Jessica Jones). Dlatego w planach platformy będą także odcinkowe serie, za które odpowiadać będą Mark Gordon, Douglas Gresham oraz Vincent Sieber.

Na tę chwilę ciężko powiedzieć o jakichkolwiek tytułach czy szczegółach dotyczących produkcji. Jedno jest pewne, seriale lub filmy najwcześniej pojawią się na przełomie 2019 i 2020 roku.

Przypomnijmy, jak wyglądała ostatnia, kinowa adaptacja powieści Lewisa:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!