Canal+News

Święto Muzyki z CANAL+ telewizja przez internet

Popularni artyści muzyczni w specjalnej kolekcji „Who let the dogs out” w Canal+. Starannie dobrane materiały VOD z okazji Święta Muzyki.

Podsiadło, Elvis Presley, Ariana Grande, The Beatles, U2, historia Cavern Club, Sonata Księżycowa oraz odpowiedź na pytanie „Who let the dogs out” – to wszystko w najnowszej kolekcji udostępnionej w CANAL+ telewizja przez internet z okazji Święta Muzyki. Bez umowy, bez zobowiązań, na niemal dowolnym urządzeniu – najlepsza muzyka i jej niezwykłe historie na wyciągnięcie ręki.

Święto Muzyki w internetowej telewizji Canal+. Co warto zobaczyć?

21 czerwca po raz 39. będziemy obchodzić Święto Muzyki celebrowane w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Powstało ono we Francji z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego i od lat łączy melomanów na całym świecie.

Obecnie, gdy instytucje kultury nie mają możliwości celebrowania święta muzyki w tradycyjny sposób, melomani mogą włączyć się w obchody święta inaczej niż dotychczas. Umożliwia to m.in. nowy serwis CANAL+ telewizja przez internet, gdzie udostępniono dziś specjalną kolekcję Święto Muzyki z niemal 30 koncertami oraz produkcjami przedstawiającymi historie osób i wydarzeń, które odmieniły polski i światowy rynek muzyczny.

Wybrane kolekcje Canal+ z okazji Święta Muzyki

W wyselekcjonowanej przez CANAL+ kolekcji produkcji każdy miłośnik muzyki znajdzie program odpowiadający jego zainteresowaniom – od muzyki klasycznej, poprzez jazz i historię rocka aż do gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej.

Yesterday

Niespełniony muzyk pewnego dnia budzi się w świecie, z którego historii wymazani zostali Beatlesi. Tylko nasz bohater zdaje się pamiętać piosenki czwórki z Liverpoolu, co postanawia wykorzystać, aby wreszcie zrealizować marzenie o wielkiej sławie. Przebojowa komedia Danny’ego Boyle’a, reżysera oscarowego „Slumdoga. Milionera z ulicy”.

Zagadka „Who Let The Dogs Out”

Dokument ukazuje zabawne i pouczające śledztwo dotyczące praw autorskich oraz artystycznych inspiracji, które towarzyszyły powstaniu przeboju „Who Let The Dogs Out”. W 1998 r. ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie hitu grupy Baha Men. Jednak żaden z muzyków karaibskiego zespołu nie był autorem piosenki. Autorzy filmu wyjaśniają, kto zaprezentował „Who Let The Dogs Out” jako pierwszy.

Rocketman

Historia życia Eltona Johna, jednego z największych brytyjskich artystów estradowych, gwiazdora muzyki pop i ekscentrycznej ikony popkultury.

Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach

Dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena.

Cavern Club: Niesłabnący rytm

Słynny Cavern Club został założony w 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez młodego miłośnika jazzu, Alana Sytnera. Mężczyzna chciał w centrum Liverpoolu otworzyć lokal wzorowany na paryskich klubach jazzowych. W Cavernie odbyło się wiele koncertów znamienitych zespołów, w tym aż 292 występów grupy The Beatles. Klub przetrwał dwa zamknięcia oraz zniszczenie, po którym został odbudowany.

Elvis Presley

Film dokumentalny, którego twórcy pokazują drogę artysty na szczyt. Elvis Aaron Presley urodził się w 1935 roku w miasteczku Tupelo w stanie Missisipi, aby wyrosnąć na ikonę popkultury.

Niech żyje rock

Niech żyje rock w Canal+ telewizja przez internet
Niech żyje rock w Canal+ telewizja przez internet

Twórcy filmu prezentują muzykę i ekskluzywne wywiady z tytanami rocka, między innymi z członkami zespołów: Metallica, Guns N 'Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Rob Zombie. Jest to okazja, by lepiej poznać uwielbiany, choć często źle rozumiany gatunek muzyczny. Gwiazdorzy rocka opowiadają o tym, co sprawiło, że poświęcili życie muzyce, a także o więzach z fanami.

Woodstock dzień po dniu

Zremasterowany dokument będący zapisem festiwalu Woodstock z 18 sierpnia 1969 roku, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń, które zmieniły na zawsze historię rock and rolla. Jest to kronika wydarzeń nie tylko muzycznych, lecz także obyczajowych i politycznych.

The Beatles – eksplozja

Film dokumentalny o Beatlesach przedstawiający konferencje prasowe zespołu i przeprowadzane z nimi wywiady telewizyjne.

Ariana Grande Live in London

Ariana Grande Live in London w Canal+ telewizja przez internet
Ariana Grande Live in London w Canal+ telewizja przez internet

Elegancja, rozmach i piękno. Księżniczka popu występuje razem z kobiecą orkiestrą. Oklaski dla Ariany Grande – złotego głosu pokolenia, jednej z najjaśniejszych młodych gwiazd muzyki pop. Oto nagranie koncertu z 2018 roku, w trakcie którego artystka zaśpiewała zarówno utwory z wydanego właśnie albumu „Sweetener”, jak i największe hity z poprzednich etapów swojej kariery.

Nowa Tonacja. Dawid Podsiadło

Wywiad z Dawidem Podsiadło i Baranovskim przeprowadzony przez Gabi Drzewiecką w programie muzycznym CANAL+ Nowa Tonacja.

Cała muzyczna kolekcja w serwisie Canal+

Całą kolekcję można zobaczyć pod TYM adresem. Do zobaczenia także drugi dokument od Woodstock: trzy dni, które zmieniły wszystko oraz Festiwal Wigstock. Dla widzów czekają materiały o Niezpomnianych filmach o tańcu, Nowym Mozarcie – Shane Thomasie czy Elektroniczne brzmienia Wiednia. Usłyszeć możemy także zespół U2, Magię burleski, Johna i Yoko, Whitney czy Nową tonację prowadzoną przez Gabi Drzewiecką. We wspomnianej kolekcji można obejrzeć również Jack rock and roll obalił mur berliński, Teedy’ego Pendergrassa czy Szkołę rocka. Nie zabraknie również brzmień od jesus Christ Superstar, Dreamgirls czy Bachmana.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!