HBONewsSeriale VOD

Mroczna Warszawa i jej mieszkańcy w serialu HBO „Ślepnąc od świateł”

Serial HBO GO „Ślepnąc od świateł” na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka i w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego będzie miał premierę już dziś.

Serial HBO GO „Ślepnąc od świateł” przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

Jakub Żulczyk o swojej zekranizowanej powieści „Ślepnąc od świateł”

„Ślepnąc od świateł” to historia nocnej Warszawy i jej mieszkańców – samotnych, pogubionych ludzi, bezbronnych w obliczu zła, ślepych na konsekwencje własnych działań. Bandyci, narkotyki, przemoc – to tylko jedna z warstw tej historii. „Ślepnąc od świateł” to opowieść o tym, że największy błąd, jaki możemy popełnić, to odciąć się od świata i myśleć, że mamy nad nim pełną kontrolę. Postaci, które spotyka Kuba, są w pewnym sensie duchami, które nawiedzają tę ciemną, ukrytą Warszawę – labirynt, więzienie, z którego nie ma ucieczki. Z tego świata duchów na pewno wyjdziecie chociaż trochę odmienieni – mówi Jakub Żulczyk, współautor scenariusza i autor powieści Ślepnąc od świateł.

Zarys fabularny serialu HBO GO

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Mamy nowy zwiastun „Ślepnąc od świateł”

Zobacz poprzednie zapowiedzi:

Szczegóły produkcji HBO GO

Nowy polski serial HBO Europe Ślepnąc od świateł powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Całość serialu wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, twórca Hardkor Disko. Scenariusz jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się między innymi: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Reżyser o serialu mówi wprost: Warszawa to Miasto-narkotyk

– Warszawa w „Ślepnąc od świateł” to Miasto-narkotyk, które odurza jak kokaina zmieszana z alkoholem, to Miasto-labirynt, które wciąga jak ruchome piaski i z którego trudno jest się wydostać, to wreszcie Miasto-pułapka, które urządza sobie ucztę i pożera swoich mieszkańców, pogrążonych w kłamstwie, czekających na wielki, czarny deszcz, który zmyje wszystko z powierzchni raz na zawsze i oczyści jałową ziemię, na której być może wyrosną kwitnące ogrody – mówi Krzysztof Skonieczny, reżyser i współscenarzysta serialu. Kuba widzi, jak zachowują się ludzie, kiedy nikt nie patrzy, kiedy kamery są wyłączone, kiedy mieszkańcy mogą na chwilę pozbyć się ludzkiej skóry i stać się zwierzętami. Warszawa to palimpsest, który Kuba potrafi czytać. Ale Miasto, któremu rośnie niezaspokojony apetyt, przygląda się uważnie jak owadowi pod mikroskopem również Kubie – mówi Krzysztof Skonieczny, reżyser i współautor scenariusza serialu.

Zobacz wszystkich bohaterów nowego serialu

Z przesłanych do naszej redakcji zdjęć wynika, że w serialu będzie dużo przemocy, psychoanalitycznych wizji głównego bohatera oraz – jak przystało na produkcje HBO – nagość. Dla potwierdzenia przesyłamy link do zdjęcia – uwaga, tylko dla osób powyżej 18 roku życia! Zobacz TUTAJ.

Wszystkie odcinki są już dostępne na platformie HBO GO

Premiera serialu Ślepnąc od świateł odbędzie się w sobotę, 27 października rano w HBO GO i w HBO o godz. 22.00. Wszystkie osiem odcinków produkcji będzie od razu dostępne w HBO GO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!