NewsSeriale VODShowMax

Serial „Rojst” zadebiutuje w sierpniu na Showmaxie

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o premierze nowego serialu „Rojst” z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Produkcja trafi do platformy Showmax.

Platforma Showmax pracuje nad kolejnym, acz samodzielnym serialem. Nie będzie to kolejna kontynuacja filmu Patryka Vegi. W serwisie pojawi się „Rojst”, w którym główną rolę zagrają Dawid Ogrodnik i Seweryn Krajewski.

Nieoficjalnie: premiera „Rojst” w Showmax już 19 sierpnia

Pięcioodcinkowy serial zadebiutuje w bibliotece Showmaxa już 19 sierpnia. Produkcja przedstawi losy dziennikarza, który pracuje według własnego kodeksu, co nie wszystkim się podoba. Akcja rozgrywa się w latach 80-tych w Polsce.

Sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Plejada twórców artystycznych, Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w rolach głównych

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

W serialu występują: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop i Wojciech Machnicki.

Lata 80-te według serialu "Rojst" dla Showmax
Lata 80-te według serialu „Rojst” dla Showmax

Najprawdopodobniej jeszcze w lipcu Showmax wypuści zwiastun nowego serialu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL