NewsSeriale VODShowMax

Serial „Rojst” zadebiutuje w sierpniu na Showmaxie

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o premierze nowego serialu „Rojst” z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Produkcja trafi do platformy Showmax.

Platforma Showmax pracuje nad kolejnym, acz samodzielnym serialem. Nie będzie to kolejna kontynuacja filmu Patryka Vegi. W serwisie pojawi się „Rojst”, w którym główną rolę zagrają Dawid Ogrodnik i Seweryn Krajewski.

Nieoficjalnie: premiera „Rojst” w Showmax już 19 sierpnia

Pięcioodcinkowy serial zadebiutuje w bibliotece Showmaxa już 19 sierpnia. Produkcja przedstawi losy dziennikarza, który pracuje według własnego kodeksu, co nie wszystkim się podoba. Akcja rozgrywa się w latach 80-tych w Polsce.

Sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Plejada twórców artystycznych, Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w rolach głównych

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

W serialu występują: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop i Wojciech Machnicki.

Lata 80-te według serialu "Rojst" dla Showmax
Lata 80-te według serialu „Rojst” dla Showmax

Najprawdopodobniej jeszcze w lipcu Showmax wypuści zwiastun nowego serialu.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: