HBO MaxNewsSeriale VOD

Serial „Genialna przyjaciółka” od HBO GO na festiwalu w Wenecji

HBO prezentuje nowy serial „Genialna przyjaciółka”, który jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante.

Serial „Genialna przyjaciółka” jest wspólną produkcją HBO, RAI i TIMVISION, a jej reżyserem jest Saverico Constanzo. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazane zostaną pierwsze dwa odcinki produkcji.

O czym będzie opowiadał nowy projekt HBO GO?

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej genialnej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Pierwsze dwa odcinki serialu „Genialna przyjaciółka” zostaną pokazane na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 8 września br.

Powrót do włoskich korzeni na przełomie lat 50 i 60

Ośmiodocinkowy serial był realizowany we włoskim mieście Caserta. Jest to adaptacja pierwszej powieści o tym samym tytule z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem serialu jest Saverico Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni). Casting do serialu trwał osiem miesięcy, w tym czasie do udziału w produkcji zgłosiło się niemal 9 tysięcy dzieci i 500 dorosłych.

W obsadzie serialu pojawią się zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. W kolejnych odcinkach młode aktorki zostaną zastąpione przez dwie nastolatki – Margheritę Mazzucco, która wcieli się kilkunastoletnią Elenę oraz Gaię Girace, odtwórczynię roli jej rówieśniczki Lili. Szacuje się, że w obsadzie serialu Genialna przyjaciółka zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

Specjalnie na potrzeby produkcji, przygotowani niesamowite plany zdjęciowe

Aby jak najlepiej odtworzyć przedstawioną w serialu pełną symboliki okolicę, 150 osób budowało przez ponad sto dni 215 tysięcy metrów kwadratowych dekoracji. Zbudowano fasady 14 domów mieszkalnych, pięć wnętrz apartamentów, makietę kościoła i tunel. Kostiumolodzy zgromadzili półtora tysiąca strojów – wiele z nich to ubrania zaprojektowane specjalnie z myślą o serialu.

Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION we współpracy z Unmedia Production. Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Wszystkie odcinki zostaną wyreżyserowane przez Saverio Costanzo. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Sprzedażą praw do międzynarodowej dystrybucji serialu zajmuje się spółka Freemantle Media International.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL