HBONewsSeriale VOD

Serial „Genialna przyjaciółka” od HBO GO na festiwalu w Wenecji

HBO prezentuje nowy serial „Genialna przyjaciółka”, który jest adaptacją pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante.

Serial „Genialna przyjaciółka” jest wspólną produkcją HBO, RAI i TIMVISION, a jej reżyserem jest Saverico Constanzo. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazane zostaną pierwsze dwa odcinki produkcji.

O czym będzie opowiadał nowy projekt HBO GO?

Kiedy nagle z życia sześćdziesięcioletniej Eleny Greco znika jej najbliższa przyjaciółka, kobieta zaczyna opisywać historię ich wieloletniej przyjaźni. Raffaellę Cerullo, zwaną Lilą, poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej genialnej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Pierwsze dwa odcinki serialu „Genialna przyjaciółka” zostaną pokazane na 75. Festiwalu Filmowym w Wenecji, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 8 września br.

Powrót do włoskich korzeni na przełomie lat 50 i 60

Ośmiodocinkowy serial był realizowany we włoskim mieście Caserta. Jest to adaptacja pierwszej powieści o tym samym tytule z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Reżyserem serialu jest Saverico Costanzo (Private, Samotność pierwszych liczb, Złaknieni). Casting do serialu trwał osiem miesięcy, w tym czasie do udziału w produkcji zgłosiło się niemal 9 tysięcy dzieci i 500 dorosłych.

W obsadzie serialu pojawią się zawodowi aktorzy i naturszczycy, a także wybrani uczniowie z lokalnych szkół. W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. W kolejnych odcinkach młode aktorki zostaną zastąpione przez dwie nastolatki – Margheritę Mazzucco, która wcieli się kilkunastoletnią Elenę oraz Gaię Girace, odtwórczynię roli jej rówieśniczki Lili. Szacuje się, że w obsadzie serialu Genialna przyjaciółka zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów.

Specjalnie na potrzeby produkcji, przygotowani niesamowite plany zdjęciowe

Aby jak najlepiej odtworzyć przedstawioną w serialu pełną symboliki okolicę, 150 osób budowało przez ponad sto dni 215 tysięcy metrów kwadratowych dekoracji. Zbudowano fasady 14 domów mieszkalnych, pięć wnętrz apartamentów, makietę kościoła i tunel. Kostiumolodzy zgromadzili półtora tysiąca strojów – wiele z nich to ubrania zaprojektowane specjalnie z myślą o serialu.

Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) to koprodukcja HBO, RAI FICTION oraz spółki TIMVISION we współpracy z Unmedia Production. Producentami ze strony Wildside są Lorenzo Mieli i Mario Gianani. Obowiązki producenta w imieniu spółki Fandango pełni Domenico Procacci. Wszystkie odcinki zostaną wyreżyserowane przez Saverio Costanzo. Pomysłodawcami serialu i jego scenarzystami są Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci i Saverio Costanzo. Producentem wykonawczym jest Jennifer Schuur. Sprzedażą praw do międzynarodowej dystrybucji serialu zajmuje się spółka Freemantle Media International.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: