HBONewsSeriale VOD

Seks w wielkim mieście ma już 20 lat. Wszystkie odcinki w HBO GO

Największy hit Seks w wielkim mieście ma już ponad 20 lat. Wszystkie sezony można obejrzeć jak zawsze na platformie HBO GO. Zobacz najlepszy momenty (wideo).

Minęło już 20 lat od premiery pierwszego odcinka serialu HBO GO Seks w wielkim mieście. 6 czerwca 1998 roku na antenie HBO w Stanach Zjednoczonych wyemitowany został pierwszy odcinek. Z czasem produkcja zyskała status kultowej, zdobywając szereg nagród, w tym 8 Złotych Globów.

Seks w wielkim mieście to serial łamiący tabu

Seks w wielkim mieście (Sex and the City) to serial HBO, który otwarcie mówi o seksie, związkach damsko-męskich i podążaniu za modą. Ta opowieść o czterech kobietach, które – mimo wielu różnic – łączy prawdziwa przyjaźń, stała się kultowym obrazem i miała swój udział w przełamywaniu niejednego tabu.

Scenariusz serialu opiera się na bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Candace Bushnell. Bohaterki to cztery niezależne kobiety mieszkające w Nowym Jorku. Każda z nich wykonuje inny zawód, ma całkiem inny charakter i podejście do spraw damsko-męskich. Mimo to ich potrzeby i pragnienia wcale się tak od siebie nie różnią.

W role głównych bohaterek Seksu w wielkim mieście wcieliły się: Sarah Jessica Parker (jako Carrie Bradshaw), Kim Cattrall (jako Samantha Jones), Kristin Davis (jako Charlotte York) oraz Cynthia Nixon (jako Miranda Hobbes).

W obsadzie serialu znaleźli się również: Chris Noth (Mr. Big), David Eigenberg (Steve Brady), Evan Handler (Harry Goldenblath), Willie Garson (Stanford Blatch), Mario Cantone (Anthony Marentino), Jason Lewis (Smith Jerrod) oraz Kyle Maclachlan (Trey MacDougal).

Najlepsze momenty serialu w zwiastunie HBO GO

W produkcji gościnnie wystąpiło także wielu popularnych i cenionych artystów, wśród nich m.in. Matthew McConaughey, Bradley Cooper, David Duchovny, Justin Theroux, Elizabeth Banks, Lucy Liu, Jon Bon Jovi, a także Alanis Morissette. Twórcą serialu jest Darren Star, a producentem wykonawczym Michael Patrick King.
Seks w wielkim mieście to łącznie 94 odcinki w ramach 6 sezonów, które emitowane były na antenie HBO od 1998 roku do 2004 roku. Produkcja wyróżniona została szeregiem nagród i nominacji, w tym 8 Złotych Globów (za najlepszy serial komediowy lub musical nagradzana była trzy lata z rzędu), 7 nagród Emmy oraz 2 Złote Satelity.

Wszystkie odcinki serialu Seks w wielkim mieście do zobaczenia na platformie HBO GO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!