NetflixNews World

Rosja wprowadzi regulacje dla serwisów VOD. Netflix musi szukać lokalnych partnerów

Politycy w Rosji przymierzają się do zaostrzenia przepisów dotyczących serwisów VOD. Netflix będzie zmuszony współpracować z lokalnym partnerem.

W rosyjskim sejmie politycy przegłosowali nowe regulacje dotyczące serwisów VOD. Zaostrzone normy spowodują, że Rosja będzie miała większy wpływ na zagraniczne podmioty, w tym silnie rozwijająca się platforma Netflix.

Przepisy pozwolą na monitorowanie rosyjskiej widowni korzystającej z platform oferujących wideo na życzenie. Zagraniczne podmioty, w których udział rosyjskich odbiorców będzie mniejszy niż 50% będą zobowiązani do ograniczenia zagranicznego kapitału do 20 procent. Istnieje możliwość negocjacji stawki z rządem. W przypadku, gdy z serwisu VOD korzysta co najmniej 50% rosyjskich użytkowników, takie normy nie będą obowiązywały.

Inaczej ma się w przypadku Netfliksa. Jak się okazuje, amerykański gigant dostanie nieco inne obostrzenia. Netflix nie będzie podlegał nowym przepisom jeśli liczba użytkowników będzie mniejsza niż 100 tys. miesięcznie. W przypadku przekroczenia tej magicznej liczby, korporacja będzie zmuszona do znalezienia lokalnego partnera biznesowego.

Według nieoficjalnych informacji, szef rządzącej partii wspomniał, że amerykański serwis właśnie poszukuje rosyjskiego partnera – niezależnie od przyznanych ulg. W ten sam sposób Reed Hastings otworzył sobie furtkę do Chin, gdzie do tej pory nie oferował swojej usługi. Jak dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach, Netflix w azjatyckim kraju będzie współpracował z lokalnym dostawcą VOD, który zaoferuje oryginalne produkcje.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: