NewsSeriale VODShowMax

„Rojst” pierwszym polskim serialem od Showmax

Platforma Showmax Polska ogłosiła plany produkcji „Rojst”. W rolach głównych Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Poznajcie szczegóły.

Serial „Rojst” będzie pierwszym polskim serialem dla platformy Showmax. Nie licząc oczywiście mini serii uzupełniających filmy Patryka Vegi. W rolach głównych zagrają Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik. Za kamerami staną Jan Holoubek, który współtworzył scenariusz napisany razem z Kasprem Bajonem. Operatorem został Bartek Kaczmarek.

„Rojst” przedstawia świat znany nam z czasów PRLu

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Klatka z serialu "Rojst" dla Showmax
Klatka z serialu „Rojst” dla Showmax

Plejada twórców artystycznych dla platformy Showmax

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, która będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 1980, w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd. – Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE.

Tagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: