NewsSeriale VODShowMax

„Rojst” pierwszym polskim serialem od Showmax

Platforma Showmax Polska ogłosiła plany produkcji „Rojst”. W rolach głównych Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Poznajcie szczegóły.

Serial „Rojst” będzie pierwszym polskim serialem dla platformy Showmax. Nie licząc oczywiście mini serii uzupełniających filmy Patryka Vegi. W rolach głównych zagrają Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik. Za kamerami staną Jan Holoubek, który współtworzył scenariusz napisany razem z Kasprem Bajonem. Operatorem został Bartek Kaczmarek.

„Rojst” przedstawia świat znany nam z czasów PRLu

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Klatka z serialu "Rojst" dla Showmax
Klatka z serialu „Rojst” dla Showmax

Plejada twórców artystycznych dla platformy Showmax

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, która będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 1980, w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd. – Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL