NewsSport VODTVP VOD

Telewizja Polska zyskuje więcej sportu. Powstanie internetowy kanał TVP Sport2

Publiczny nadawca zamierza powalczyć o licencje do sportowych wydarzeń. Wraz z prawami do Ekstraklasy, Superligi i meczów Legii w LE, powstanie internetowy kanał TVP Sport2.

Telewizja Polska inwestuje w technologiczne rozwiązania dla kibiców sportowych. W planach rozbudowa telewizji hybrydowej, nowe prawa sportowe oraz dedykowany kanał TVP Sport2. Stacja telewizyjna ma nadawać wyłącznie przez internet – za pomocą aplikacji TVP Sport oraz serwisu sport.tvp.pl.

Ekstraklasa, Superliga i mecze Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. TVP umacnia sport w swoim portfolio

Zgodnie z nowym kontraktem Telewizji Publicznej, na antenach TVP Sport, TVP1, TVP2 oraz TVP3 będą emitowane mecze w ramach polskiej ligi PKO Ekstraklasa. Nadawca pozyskał prawa do pokazywania jednego meczu każdej kolejki pokazywanej na żywo w nc+.

W całym sezonie mamy 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego wyboru i 13 trzeciego wyboru. Tak więc nie zawsze możemy wybrać jako pierwsi – np. w czterech pierwszych kolejkach zdecydowaliśmy się na spotkania trzeciego wyboru – mówi w wywiadzie dla TVPSport.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Szef TVP Sport zapowiedział, że na antenach publicznego nadawcy będą emitowane również mecze Ligi Europejskiej. Mowa o tych spotkaniach, w których udział bierze polska drużyna Legia Warszawa.

Według informacji podanych na oficjalnej stronie sportowej TVP, stacja jest zainteresowana pokazywanie pozostałych meczów drużyn w europejskich pucharach. Z kolei w sezonie 2019/2020 widzowie TVP będą mogli cieszyć się z kolejnych spotkań w ramach drugiej ligi piłkarskiej czy eliminacji do Mistrzostw Europy 2021 piłkarek nożnych. Dodatkowo w TVP Sport emitowane będą także transmisje Superligi, które do tej pory były emitowane dla klientów nc+.

Internetowy kanał TVP Sport2 oraz hybrydowa telewizja

Marek Szkolnikowski wspomniał w wywiadzie także o planach rozwoju telewizji HbbTV. W tej technologii widzowie tradycyjnej telewizji mogą oglądać materiały wideo w ramach ekosystemu TVP VOD. Szef TVP Sport chciałby, aby finalnie znalazły się tam także transmisje sportowe nadawane z internetu.

Aktualnie Telewizja Polska nie planuje tworzyć kolejnych kanałów sportowych. W telewizji naziemnej możemy oglądać TVP Sport w jakości HD. W przyszłości, zarówno w aplikacji jak i na stronie sport.tvp.pl będzie można oglądać również nowy kanał TV. Na razie nie potwierdzono, jakie dyscypliny sportowe miałyby nadawać w TVP Sport2. Wiemy natomiast, że stacja ma pomóc włodarzom TVP lepiej rozdysponować prawa sportowe.

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!