NewsSport VOD

Powstaje platforma Golf TV od Discovery. Serwis VoD także w Polsce

W przyszłym roku wystartuje sportowa platforma VoD „Golf TV” na zlecenie Discovery. Serwis zadebiutuje nieco później także w Polsce.

Na początku 2019 roku w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje nowy serwis streamingowy Golf TV. Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim będą rozgrywki golfowe, w tym m.in. PGA Tour. Platforma VoD będzie oferowała dostęp do transmisji na żywo oraz do materiałów na życzenie. Debiut w Polsce zaplanowano na 2020 rok. Jednym z pomysłodawców usługi jest koncern Discovery.

Golf TV od Discovery także w Polsce

Choć naszym rodakom przyjdzie czekać nieco dłużej, to już teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że serwis ruszy także w Polsce, czyli rok po premierze w Stanach Zjednoczonych. Polska jest jednym z rynków na liście państw, które otrzymają możliwość subskrybowania platformy.

Golf TV pierwotnie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych – już w styczniu. W kolejnych miesiącach, możliwość subskrybowania uzyskają Rosjanie, Włosi, Hiszpanie, Holendrzy, Portugalczycy oraz Australijczycy, Kanadyjczycy i Japończycy. Z kolei w 2020 roku, oprócz Polski, platforma powstanie także w Kori Południowej. Jak się okazuje, nie jesteśmy ostatni na liście. Bowiem jeszcze w latach 2021-2022 zaplanowano wejście na takie rynki jak Niemcy, Belgia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Wielka brytania a także Chiny, Republika Południowej Afryki czy Indie. Jak czytamy w zagranicznych mediach, najpóźniej dostęp do Golfu TV otrzymają Francuzi, tj. w 2024 roku.

Platforma VoD Golf TV to wspólny projekt Discovery i właścicieli praw do PGA Tour. W serwisie znajdą się rozgrywki w ramach PGA Tour oraz prawie 150 innych turniejów rocznie, w tym The Players Championship, Presidents Cup oraz FedEXCup Playoffs.

Dlaczego Polska jest na początkowej liście?

Nasz słowiański kraj jest rynkiem absolutnie ważnym dla grupy medialnej Discovery Communications, w której w skład wchodzą m.in. Scripps Networks, dawny właściciel polskiej grupy telewizyjnej TVN. Discovery w Polsce ma już firmę produkcyjną, w ramach której TVN produkuje treści lifestylowe i inne na rynek amerykański. W ostatnim czasie powstała także jednostka odpowiedzialna za produkcję treści internetowych, które publikowane są w Polsce w krajach zagranicznych. Wielokrotnie słyszeliśmy na konferencji prasowej czy w mediach, że nasz kraj jest bardzo istotny dla włodarzy Discovery i z tego tytułu, to właśnie my będziemy mogli cieszyć się z dobrodziejstw realizowanych pod szyldem kanałów telewizyjnych TVNu, Scripps Networks, Discovery czy Eurosportu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!