NewsSport VOD

Powstaje platforma Golf TV od Discovery. Serwis VoD także w Polsce

W przyszłym roku wystartuje sportowa platforma VoD „Golf TV” na zlecenie Discovery. Serwis zadebiutuje nieco później także w Polsce.

Na początku 2019 roku w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje nowy serwis streamingowy Golf TV. Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim będą rozgrywki golfowe, w tym m.in. PGA Tour. Platforma VoD będzie oferowała dostęp do transmisji na żywo oraz do materiałów na życzenie. Debiut w Polsce zaplanowano na 2020 rok. Jednym z pomysłodawców usługi jest koncern Discovery.

Golf TV od Discovery także w Polsce

Choć naszym rodakom przyjdzie czekać nieco dłużej, to już teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że serwis ruszy także w Polsce, czyli rok po premierze w Stanach Zjednoczonych. Polska jest jednym z rynków na liście państw, które otrzymają możliwość subskrybowania platformy.

Golf TV pierwotnie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych – już w styczniu. W kolejnych miesiącach, możliwość subskrybowania uzyskają Rosjanie, Włosi, Hiszpanie, Holendrzy, Portugalczycy oraz Australijczycy, Kanadyjczycy i Japończycy. Z kolei w 2020 roku, oprócz Polski, platforma powstanie także w Kori Południowej. Jak się okazuje, nie jesteśmy ostatni na liście. Bowiem jeszcze w latach 2021-2022 zaplanowano wejście na takie rynki jak Niemcy, Belgia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Wielka brytania a także Chiny, Republika Południowej Afryki czy Indie. Jak czytamy w zagranicznych mediach, najpóźniej dostęp do Golfu TV otrzymają Francuzi, tj. w 2024 roku.

Platforma VoD Golf TV to wspólny projekt Discovery i właścicieli praw do PGA Tour. W serwisie znajdą się rozgrywki w ramach PGA Tour oraz prawie 150 innych turniejów rocznie, w tym The Players Championship, Presidents Cup oraz FedEXCup Playoffs.

Dlaczego Polska jest na początkowej liście?

Nasz słowiański kraj jest rynkiem absolutnie ważnym dla grupy medialnej Discovery Communications, w której w skład wchodzą m.in. Scripps Networks, dawny właściciel polskiej grupy telewizyjnej TVN. Discovery w Polsce ma już firmę produkcyjną, w ramach której TVN produkuje treści lifestylowe i inne na rynek amerykański. W ostatnim czasie powstała także jednostka odpowiedzialna za produkcję treści internetowych, które publikowane są w Polsce w krajach zagranicznych. Wielokrotnie słyszeliśmy na konferencji prasowej czy w mediach, że nasz kraj jest bardzo istotny dla włodarzy Discovery i z tego tytułu, to właśnie my będziemy mogli cieszyć się z dobrodziejstw realizowanych pod szyldem kanałów telewizyjnych TVNu, Scripps Networks, Discovery czy Eurosportu.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: