Biblioteka VODFilmy VODNews
Popularne

Portugalski kandydat do Oskara „Metamorfoza ptaków” w MOJEeKINO

W serwisie MOJEeKINO pojawił się kandydat do tegorocznego Oskara „Metamorfoza ptaków”. Dostęp do filmu kosztuje 15 zł u wybranych kin studyjnych.

Portugalski kandydat do tegorocznego Oscara i zdobywca głównej nagrody na ubiegłorocznym festiwalu Nowe Horyzonty. Wyróżniony także przez jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie. Mowa o filmie „Metamorfozy ptaków”, który jest już dostępny na platformie MOJEeKINO.

„Metamorfoza ptaków” tegorocznym kandydatem do Oscara

Wszystko zaczęło się od listów. Dziadek debiutującej reżyserki Catariny Vasconcelos, był żeglarzem. Będąc długo poza domem pisał listy do swojej żony, ale po śmierci kazał spalić korespondencję. Jego dzieci, z których wszystkie mają już własne dzieci, niechętnie się do tego zastosowały, bolejąc nad tym, że słowa ich rodziców poszły z dymem. Pięknie zadumany, liryczny debiut Vasconcelosa to próba odkopania tych listów, wypełnienia luk między wspomnieniami fantazją i fikcją, a tym samym odzyskania na chwilę utraconego życia.

Trudno zaklasyfikować ten film. To coś jakby mozaika pamiętnika, fikcji i przepięknie nakręconej historii rodzinnej, którą poznajemy głównie w zbliżeniach pośród detali jak u flamandzkich mistrzów martwej natury. Zdawać się może, że reżyserka podąża za swoją własną radą: „Kiedy nie możesz sobie przypomnieć, wymyśl”

.

Ten film urzeknie was swoją niecodzienną formą pełną wspomnień i magicznego realizmu.

Film dostępny jest. w kinach studyjnych na platformie MOJEeKINO

Laureat Grand Prix i kandydat do tegorocznego Oscara "Metamorfoza ptaków" już w serwisie MOJEeKINO
Laureat Grand Prix i kandydat do tegorocznego Oscara „Metamorfoza ptaków” już w serwisie MOJEeKINO

Dostęp do filmu oferowany jest w kwocie 15 zł, do wypożyczenia na 48 godzin. Zgodnie z filozofią platformy MOJEeKINO, bilet kupujemy w wybranym kinie lokalnym. Aby obejrzeć film, należy wejść na stronę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!