NetflixNewsSeriale VOD

Polski serial Netfliksa „1983” ma już zwiastun! Wiemy, kiedy premiera

Dawno zapowiadany polski serial dla platformy Netflix w końcu doczekał się oficjalnej zapowiedzi. „1983” zadebiutować ma tej jesieni.

Netflix zapowiedział prace nad polską produkcją zatytułowaną „1983”. Od tamtej pory, poznaliśmy już pełną obsadę oraz zarys fabularny. Jednak w dalszym ciągu nie znamy dokładnej daty premiery. Teraz platforma odkryła już wszystkie karty. Poznajcie szczegóły!

Agnieszka Holland i Kasia Adamik wyreżyserują odcinki „1983” dla platformy Netflix

Reżyserkami zostały nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Zdjęcia do 1983 kręcone są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

W rolach głównych Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Kto jeszcze w obsadzie?

W budzącym ogromne zainteresowanie serialu zobaczymy Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W znakomitej polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Żelazna kurtyna nigdy nie opadła, czyli co zobaczymy w polskim serialu „1983”

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Netflix wypuścił zwiastun – warto zobaczyć!

Jak się okazuje, serial od razu trafi do dystrybucji globalnej, a zatem do wszystkich krajów, gdzie dostępny jest Netflix. Zagraniczni subskrybenci mogą liczyć na angielski dubbing, który prezentuje się jak poniżej:

Premiera ośmiu odcinków zaplanowana jest na 30 listopada. Netflix udostępni od razu cały sezon.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!