Biblioteka VODFilmy VODHBOHOT! FilmyNews

Polski projekt „W domu” już 16 lipca w HBO GO

Polski projekt HBO GO „W domu” to eksperyment twórców w czasach niespotykanej od dawna epidemii. 14 historii o tym, co może wydarzyć się w domu.


Zaproszeni do projektu przez HBO Europe twórcy starali się na gorąco uchwycić wyjątkowość momentu. Chwili w jakim znalazła się ludzkość w czasie kwarantanny. W efekcie powstała antologia 14 filmów, stworzonych w ramach artystycznego manifestu. Filmy muszą dziać się tu i teraz, w czasie pandemii, a także nie mogą trwać dłużej niż 10 minut. Wszystkie muszą uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje. Z kolei artyści muszą przygotować filmy samodzielnie w czasie 4 tygodni, mając pełną dowolność w kwestii formy i gatunku.

Epidemia sprawiła, że zostaliśmy w domu. O tym właśnie opowiedzą twórcy „W domu” dla HBO GO

Dla każdego z nas sytuacja wywołana przez epidemię koronawirusa jest jak wezwanie do tablicy. Nie wiemy, jak odpowiedzieć na to czego doświadczamy. Nie potrafimy tego ocenić inaczej, niż przez pryzmat chwilowych emocji, które zmieniają się w trakcie. Żeby dokonać ewaluacji, wyciągnąć wnioski na pewno potrzeba czasu i dystansu. Tym niemniej zapis tego stanu, zapis obecności w nim, prawdziwej, mocnej, wyrazistej, wydaje się wyjątkowo cenny.

Polski projekt "W domu" już w lipcu w serwisie HBO GO
Polski projekt „W domu” już w lipcu w serwisie HBO GO

Dlatego poprosiliśmy o próbę takiego zapisu „tu i teraz” wspaniałych, twórczych ludzi. Proste założenie, że to artyści konstytuują w zbiorowej pamięci obrazy wydarzeń. Dzięki nim i ich świadectwom po czasie my – odbiorcy, możemy się do odnieść, skonfrontować własne wspomnienia i przeżycia. Kiedy ludzkość tkwi w zamknięciu, sztuka nie zna granic i ograniczeń. ‘W domu’ jest w założeniu projektem tworzonym w artystycznej wolności, twórczym opisem sytuacji ograniczenia swobody jednostek. Mam nadzieję, że będzie też stymulującą, poruszającą opowieścią o zmaganiu się człowieka ze stanem tranzycji, przejścia od świata, którego struktury znaliśmy, do świata, w którym będziemy musieli je zweryfikować – mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

W projekcie HBO GO zobaczymy 16 twórców, którzy opowiedzieli 14 historii

Bardziej niż kiedykolwiek telewizja i film łączą ludzi. Każdy z powstałych w ramach projektu filmów opowie mocną, osobistą historię opartą na wspólnym doświadczeniu. Jestem dumny, że możemy razem tworzyć ten projekt, łącząc twórców w tych pełnych wyzwań czasach i zapewniając przestrzeń, w której mogą zarówno inspirować widzów, jak również zapewnić im rozrywkę, zanim zostanie wznowiona inna działalność produkcyjna, co nastąpi, gdy to będzie już bezpieczne – mówi Antony Root, EVP Programming and Production, HBO Europe. Polska jest drugim po Hiszpanii krajem, w którym HBO Europe zaprosiło twórców do wspólnej pracy nad antologią filmowych historii poświęconych czasom pandemii.

W polskim projekcie HBO Europe udział wzięli: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!