Filmy VODKino ŚwiatNews

Polski kandydat do Oscara „Zimna wojna” już w serwisach VoD

Już 19 listopada, w serwisach VoD, pojawi się premiera filmu „Zima wojna” Pawła Pawlikowskiego. Produkcję obejrzą na początku klienci VoD.pl, UPC Polska, Vectry i Orange.

Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Film nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w pięciu kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepsza aktorka, Najlepszy reżyser i Najlepszy scenarzysta. Oficjalny polski kandydat do Oscara w 2019 roku w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Czy obraz Pawlikowskiego ma szansę na wygraną? Zanim pojawi się odpowiedź, warto zobaczyć film, który już za chwilę będzie dostępny także w internecie.

Wyjątkowy obraz „Zimnej wojny” z plejadą gwiazd

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Cały film został nakręcony w kolorach czarno-białych, dodając przy tym efekt niewiarygodnego obrazu, a towarzysząca przy tym ścieżka dźwiękowa może wgnieść widza w fotel.

Zwiastun filmu

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Premiera już 19 listopada dla pierwszych klientów serwisów VoD

W najbliższy poniedziałek pierwsi internetowi widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze dzieło Pawliwskiego. „Zimną wojnę” w pierwszej kolejności zobaczą użytkownicy największej platformy w Polsce – VoD.pl. A także klienci operatorów kablowych takich jak UPC Polska i Vectra. W tym samym czasie przed ekranami mogą zasiąść także widzowie sekcji VoD u operatora telekomunikacyjnego Orange. Na pozostałych platformach VOD film Pawła Pawlikowskiego zadebiutuje 21 grudnia. Mowa przede wszystkim o dystrybutorach na stale współpracujących z Kino Światem. To przede wszystkim internetowa telewizja IPLA, serwis Player czy u drugiego operatora telekomunikacyjnego Play w ramach usługi Play Now. Obraz Pawlikowskiego najprawdopodobniej pojawi się także na platformie Showmax.

Szczegóły premiery filmu „Zimna wojna”

  • Premiera VOD: 19 listopada 2018
  • Gatunek: dramat, muzyczny, romans
  • Produkcja: Polska 2018
  • Reżyseria: Paweł Pawlikowski
  • Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
  • Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn,
    Jeanne Balibar, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!