Filmy VODKino ŚwiatNews

Polski kandydat do Oscara „Zimna wojna” już w serwisach VoD

Już 19 listopada, w serwisach VoD, pojawi się premiera filmu „Zima wojna” Pawła Pawlikowskiego. Produkcję obejrzą na początku klienci VoD.pl, UPC Polska, Vectry i Orange.

Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Film nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w pięciu kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepsza aktorka, Najlepszy reżyser i Najlepszy scenarzysta. Oficjalny polski kandydat do Oscara w 2019 roku w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Czy obraz Pawlikowskiego ma szansę na wygraną? Zanim pojawi się odpowiedź, warto zobaczyć film, który już za chwilę będzie dostępny także w internecie.

Wyjątkowy obraz „Zimnej wojny” z plejadą gwiazd

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Cały film został nakręcony w kolorach czarno-białych, dodając przy tym efekt niewiarygodnego obrazu, a towarzysząca przy tym ścieżka dźwiękowa może wgnieść widza w fotel.

Zwiastun filmu

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Premiera już 19 listopada dla pierwszych klientów serwisów VoD

W najbliższy poniedziałek pierwsi internetowi widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze dzieło Pawliwskiego. „Zimną wojnę” w pierwszej kolejności zobaczą użytkownicy największej platformy w Polsce – VoD.pl. A także klienci operatorów kablowych takich jak UPC Polska i Vectra. W tym samym czasie przed ekranami mogą zasiąść także widzowie sekcji VoD u operatora telekomunikacyjnego Orange. Na pozostałych platformach VOD film Pawła Pawlikowskiego zadebiutuje 21 grudnia. Mowa przede wszystkim o dystrybutorach na stale współpracujących z Kino Światem. To przede wszystkim internetowa telewizja IPLA, serwis Player czy u drugiego operatora telekomunikacyjnego Play w ramach usługi Play Now. Obraz Pawlikowskiego najprawdopodobniej pojawi się także na platformie Showmax.

Szczegóły premiery filmu „Zimna wojna”

  • Premiera VOD: 19 listopada 2018
  • Gatunek: dramat, muzyczny, romans
  • Produkcja: Polska 2018
  • Reżyseria: Paweł Pawlikowski
  • Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
  • Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn,
    Jeanne Balibar, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski
Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: