IPLANewsSport VOD

Powstanie kanał Polsat Games o e-sporcie. Będzie w IPLI?

Telewizja Polsat planuje uruchomienie kanału Polsat Games o e-sporcie i grach komputerowych. Po decyzji KRRiT stacja planuje nadawanie. Czy trafi do IPLI?

Do KRRiT został złożony wniosek o przyznanie koncesji na nowy kanał telewizyjny Polsat Games. Według dostępnych informacji, wiemy iż stacja będzie nadawała treści powiązane z rynkiem gier komputerowych, a także z e-sportem. Słoneczna stacja od jakiegoś czasu wspiera e-sport, chociażby za sprawą kanałów Polsat Sport. W tym celu, powstał nawet fanpage dedykowany tej tematyce (sprawdź TUTAJ).

Polsat Games będzie konkurencją dla E-Sport TV?

Na polskim rynku nadaje już kanał telewizyjny o zbliżonej tematyce E-Sport TV. Kanał linearny jest dostępny w sieciach kablowych oraz m.in w Cyfrowym Polsacie. Teraz Telewizja Polsat przymierza się do uruchomienia własnego kanału specjalnie dla pasjonatów gier komputerowych i nie tylko.

Szczegółów na temat kanałów jeszcze brak, Polsat potwierdza, że jeśli decyzja po stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będzie pozytywna, to ujawni kolejne informacje.

Czy nowy kanał trafi do internetowej telewizji IPLA?

Stacje sportowe z portfolio Cyfrowego Polsatu są dostępne obecnie w IPLI. Nic nie stoi na przeszkodzi, aby nowy kanał powiązany z grami komputerowymi również trafił na ww. platformę. Na tę chwilę ciężko potwierdzić jakiekolwiek ustalenia, tym bardziej, że powstanie kanału jest na razie w planach.

Od kilku lat e-sport i streaming gier komputerowych staje się bardzo popularny. W tej tematyce prym wiedzie serwis YouTube z znanymi gamerami, jak i platforma Twitch TV. Ostatnio transmitowane są wydarzenia związane z e-sportem także w telewizji. Nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł ze strony Polsatu, aby uruchomić dedykowany kanał dla wszystkich miłośników gier komputerowych.Przypominamy, że na początku tego roku, internetowa telewizja IPLA przeszła przemianę w swoim serwisie WWW (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Ponadto, jak podaje rzecznik prasowy – Olga Zomer – IPLA wkrótce będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem. Zgodnie z informacją podaną do mediów, wybrane mecze będą w jakości Super HD oraz 4K.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: