IPLANewsSport VOD

Powstanie kanał Polsat Games o e-sporcie. Będzie w IPLI?

Telewizja Polsat planuje uruchomienie kanału Polsat Games o e-sporcie i grach komputerowych. Po decyzji KRRiT stacja planuje nadawanie. Czy trafi do IPLI?

Do KRRiT został złożony wniosek o przyznanie koncesji na nowy kanał telewizyjny Polsat Games. Według dostępnych informacji, wiemy iż stacja będzie nadawała treści powiązane z rynkiem gier komputerowych, a także z e-sportem. Słoneczna stacja od jakiegoś czasu wspiera e-sport, chociażby za sprawą kanałów Polsat Sport. W tym celu, powstał nawet fanpage dedykowany tej tematyce (sprawdź TUTAJ).

Polsat Games będzie konkurencją dla E-Sport TV?

Na polskim rynku nadaje już kanał telewizyjny o zbliżonej tematyce E-Sport TV. Kanał linearny jest dostępny w sieciach kablowych oraz m.in w Cyfrowym Polsacie. Teraz Telewizja Polsat przymierza się do uruchomienia własnego kanału specjalnie dla pasjonatów gier komputerowych i nie tylko.

Szczegółów na temat kanałów jeszcze brak, Polsat potwierdza, że jeśli decyzja po stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będzie pozytywna, to ujawni kolejne informacje.

Czy nowy kanał trafi do internetowej telewizji IPLA?

Stacje sportowe z portfolio Cyfrowego Polsatu są dostępne obecnie w IPLI. Nic nie stoi na przeszkodzi, aby nowy kanał powiązany z grami komputerowymi również trafił na ww. platformę. Na tę chwilę ciężko potwierdzić jakiekolwiek ustalenia, tym bardziej, że powstanie kanału jest na razie w planach.

Od kilku lat e-sport i streaming gier komputerowych staje się bardzo popularny. W tej tematyce prym wiedzie serwis YouTube z znanymi gamerami, jak i platforma Twitch TV. Ostatnio transmitowane są wydarzenia związane z e-sportem także w telewizji. Nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł ze strony Polsatu, aby uruchomić dedykowany kanał dla wszystkich miłośników gier komputerowych.Przypominamy, że na początku tego roku, internetowa telewizja IPLA przeszła przemianę w swoim serwisie WWW (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Ponadto, jak podaje rzecznik prasowy – Olga Zomer – IPLA wkrótce będzie transmitować mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na ten temat pisaliśmy pod TYM adresem. Zgodnie z informacją podaną do mediów, wybrane mecze będą w jakości Super HD oraz 4K.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL