Biblioteka VODDokumenty VODFilmy VODHOT! FilmyNetflixNews

Oscary 2023 – filmy do zobaczenia na Netflix

Poznaliśmy już zwycięzców tegorocznej gali Oscarów, a Netflix przygotował niemałą gratkę dla kinomanów. Wybrane produkcje Oscarowe dostępne na platformie.

W tym roku aż 8 oryginalnych produkcji Netflix zostało nominowanych do Oscara łącznie w 16 kategoriach. Poza głośną ekranizacją powieści Remarque’a „Na Zachodzie bez zmian” z 9 nominacjami, na liście pretendentów do Oscara znalazły się również: „Blondynka” z Aną de Armas w roli Marilyn Monroe, „Glass Onion” – film z serii „Na Noże” z Danielem Craigiem w roli błyskotliwego detektywa, poruszająca animowana produkcja Guillermo del Toro: „Pinokio”, meksykański dramat Alejandro Gonzáleza Iñárritu „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”, animowany film familijny „Morska bestia”, a także dwa krótkometrażowe filmy dokumentalne – „Zaklinacze słoni” i „Efekt Marthy Mitchell”.

Jakie filmy i dokumenty nominowane do Oscarów zobaczymy w serwisie Netflix?

Fani oscarowych produkcji w domowym zaciszu mogą zobaczyć zarówno tegorocznych nominowanych – Netflix Oscars Collection – jak i nagrodzone oraz wyróżnione przez Akademię filmy z ubiegłych lat, wybierając kategorie „Nagrodzone i nominowane do Oscara na Netflix”.

Do tej pory filmy produkowane i dystrybuowane przez Netflix zdobyły łącznie aż 16 oscarów i 132 nominacje.

Filmowe hity w serwisie Netflix. Które filmy zostały nominowane i nagrodzone?

Na Zachodzie Bez Zmian

 • Nominowany w 9 kategoriach, [m.in](http://m.in/). najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepsze efekty specjalne.

„Na Zachodzie bez zmian” to porywająca opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach, gdy walczą w okopach o swoje życie. Film w reżyserii Edwarda Bergera jest oparty na znanej na całym świecie powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem.

Glass Onion: Film z serii Na Noże

 • Nominowany w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany

W drugiej części filmu „Na noże” detektyw Benoit Blanc udaje się do Grecji, aby rozwikłać zagadkę morderstwa i wytypować sprawcę z barwnego grona podejrzanych.

Blondynka

 • Nominowany w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Ten odważny fabularyzowany portret Marilyn Monroe przybliża burzliwe życie prywatne hollywoodzkiej legendy i wskazuje na cenę, jaką przyszło jej zapłacić za sławę.

Bardo, Fałszywa Kronika Garści Prawd

 • Nominowany w kategorii najlepsze zdjęcia

Ceniony dziennikarz i dokumentalista wyrusza na epicką wyprawę w głąb siebie, aby pogodzić się ze swoją tożsamością, przeszłością i teraźniejszością.

Jeden z najpiękniejszych filmów animowanych o Pinokio

Guillermo Del Toro: Pinokio

 • Nominowany w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany

Nagrodzony Oscarem® reżyser Guillermo del Toro i mistrz animacji poklatkowej Mark Gustafson przedstawiają własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce. Ten wzruszający musical opowiada o fantastycznych przygodach Pinokia, który przekracza granice i odkrywa cudowną moc miłości.

Efekt Marthy Mitchell

 • Nominowany w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Dokument o żonie ważnego polityka, która nie wahała się mówić prawdy podczas afery Watergate – oraz o działaniach administracji Nixona, które miały ją zdyskredytować.

Morska Bestia

 • Nominowany w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany

Mała gapowiczka wypływa na szerokie wody z legendarnym łowcą morskich potworów. Wspólnie tworzą nową fascynującą historię.

Zaklinacze Słoni

 • Nominowany w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Bomman i Bellie z południa Indii poświęcają życie opiece nad osieroconym słoniątkiem o imieniu Raghu, tworząc rodzinę jak żadna inna.

Najlepszy film nieanglojęzyczny także w serwisie Netflix

Roma

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny oraz najlepsze zdjęcia.

Nagrodzony Oscarem Alfonso Cuarón kreśli wyrazisty i poruszający portret życia pewnej służącej w targanym rodzinnymi i politycznymi konfliktami Meksyku lat 70. XX wieku.

Mank

 • Zwycięzca w kategorii najlepsza scenografia oraz najlepsze zdjęcia

Oglądamy Hollywood lat 30. oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, który próbuje dokończyć pracę nad „Obywatelem Kane’em”

Ma Rainey: Matka Bluesa

 • Zwycięzca w kategorii najlepsza charakteryzacja i fryzury oraz najlepsze kostiumy

Chicago, rok 1927. Pewnego upalnego popołudnia emocje sięgają zenitu, gdy ognista piosenkarka bluesowa Ma Rainey i jej zespół spotykają się w studiu na sesji nagraniowej.

Historia Małżeńska

 • Zwycięzca w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa

„Historia Małżeńska” to przenikliwe studium porażki małżeństwa, która wcale nie musi oznaczać rozpadu rodziny. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Noah Baumbach.

Psie Pazury

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy reżyser

Charyzmatyczny właściciel rancza Phil Burbank nie jest przyjemnym człowiekiem. Gdy jego brat sprowadza do domu nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil zaczyna znęcać się nad nimi. Wkrótce jednak zaczyna rozumieć, czym jest miłość.

Dokumentalne filmy na Netflix nominowane i nagradzane przez Oscary

CZEGO NAUCZYŁA MNIE OŚMIORNICA

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Historia nietypowej przyjaźni pewnego filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las wodorostowy, która zdradza mu tajemnice tego świata.

IKAR

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

W swoim nagrodzonym Oscarem filmie amerykański kolarz bada aferę dopingową, w którą uwikłany jest rosyjski naukowiec – demaskator numer jeden na celowniku Putina.

BIAŁE HEŁMY

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Białe hełmy to historia trzech ratowników-ochotników. Ryzykują oni własnym życiem, aby chronić cywilów dotkniętych przez wojnę, jednocześnie cały czas martwiąc się o los swoich najbliższych.

AMERYKAŃSKA FABRYKA

 • Zwycięzca w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Twórcy zabierają widzów do amerykańskiego stanu Ohio, gdzie analizują działania chińskiego miliardera, który na terenie opuszczonej fabryki General Motors otwiera własny zakład produkcyjny i zatrudnia w nim dwa tysiące amerykańskich pracowników.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL