Filmy VODHBO MaxNews

Laura Dern w kinie niezależnym. „Opowieść” w ofercie HBO GO

W bibliotece HBO GO pojawił się nowym film „Opowieść” (ang. The Tale) prezentowany na Festiwalu Kina Niezależnego. W roli głównej Laura Dern.

Opowieść to poruszająca i niezwykle aktualna dziś historia o traumie i radzeniu sobie po latach z trudnymi wspomnieniami. Obraz jest retrospekcją opartą na wydarzeniach z życia reżyserki – Jennifer Fox i był prezentowany na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance. W roli głównej – Laura Dern. Premiera filmu odbyła się 27 maja w HBO GO.

Zwiastun HBO GO

Opowieść (The Tale) przedstawia historię odnoszącej sukcesy dziennikarki, której matka przypadkowo znajduje w rzeczach sprzed lat wstrząsające opowiadanie napisane przez wówczas nastoletnią córkę. Dziewczynka opisuje w nim swój miłosny trójkąt z dwojgiem dorosłych. Obraz jest swego rodzaju podróżą w głąb traumatycznych wspomnień głównej bohaterki, która za sprawą starego opowiadania próbuje odkryć prawdę o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych.

Film oryginalny HBO GO „451° Fahrenheita” już dostępny >>>

„Opowieść” (The Tale) to wzruszająca historia o traumie i jej przezwyciężeniu

Jennifer (Laura Dern) zdaje się wieść życie idealne – jest podróżującą po świecie dziennikarką oraz wykładowczynią. Jej życiową przystanią jest Nowy Jork, gdzie mieszka ze swoim kochającym i wspierającym ją partnerem. Pewnego dnia jej matka (Ellen Burstyn) znajduje wśród starych rzeczy z dzieciństwa opowiadanie, w którym trzynastoletnia Jennifer opisała swój „specjalny” związek z dwojgiem dorosłych trenerów. Dziennikarka jest oszołomiona i zdezorientowana – w żaden sposób nie może sobie przypomnieć opisanych zdarzeń. Czytając pożółkłe strony własnej „Opowieści”, odkrywa szyfr, którym posługiwała się niemal 40 lat wcześniej. Początkowo nie wiedząc, co myśleć, postanawia powrócić w rodzinne strony. Zamierza skonfrontować się z byłymi trenerami oraz swoją przeszłością, którą zupełnie inaczej zapamiętała. Jej wyobrażenia na temat własnej młodości zaczynają się sypać jak domek z kart.Osobista opowieść oparta na wspomnieniach nagrodzonej na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance reżyserki i producentki Jennifer Fox (Beirut: The Last Home Movie). W rolę głównej bohaterki wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Laura Dern (serial HBO Wielkie kłamstewka). W produkcji występują także laureatka Nagrody Akademii Ellen Burstyn (Requiem dla snu), dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy Jason Ritter (Freddy kontra Jason), Frances Conroy (serial HBO Sześć stóp pod ziemią), Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby) oraz Isabelle Nélisse (Mama).

Premiera filmu Opowieść (The Tale) już w HBO GO od 27 maja. Do zobaczenia pod TYM adresem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!