NewsSport VODTVP VOD

Uważajcie na oferty „TVP 4K online”. To zwykłe oszustwo

Coraz częściej zauważamy różne oferty dot. kanału TVP 4K online. Uważajcie, bo żaden serwis VOD nie oferuje dostępu do tej stacji.

W internecie pojawiają się oferty dot. TVP 4K i nieco mniej Canal+ 4K Ultra HD. Wszystkie te propozycje są oszustwem, bowiem ani Telewizja Polska, ani nc+ oficjalnie nie wspierają transmisji w najwyższej jakości 4K przez internet.

TVP 4K online i za darmo? To zwykłe oszustwo!

Część ofert dostępnych na różnych stronach internetowych mówi o darmowym dostępie, a płatność następuje dopiero, gdy zainteresowanych jest bardzo dużo. Ostrzegamy naszych czytelników, że żadna z tych ofert nie jest legalna, ani uczciwa.

Aby móc transmitować kanał TVP i Canal+ w 4K, należy mieć do tego odpowiednią technologie do przesyłu transmisji w internecie. Jeżeli jakiś portal oferuje transmisje z tych stacji telewizyjnych, to jest to tylko retransmisja, która traci swoją jakość i na pewno nie jest to w 4K Ultra HD. Przypominamy, że nawet abonenci płatnej telewizji muszą mieć specjalny dekoder pozwalający na oglądanie w wysokiej jakości obrazu. W internecie byłoby to możliwe z odpowiednim sprzętem (smartfony z wyższej półki, czy komputery stacjonarne z odpowiednią kartą graficzną), ale żaden z nadawców nie udostępnił bezpośredniego sygnału do TVP 4K i Canal+ Ultra HD.

Reasumując, wszystkie dostępne transmisje z logotypem tych kanałów w internecie nie są w jakości 4K, bo technicznie jest to niemożliwe. Ostrzegamy zatem, aby nie korzystać z tego typu źródeł i nie dać się naciągnąć na koszty. Serwis VODnews.pl przypomina także, że nie pochwalamy takich rozwiązań i nie wspieramy pirackich transmisji.

Mundial 2018 za darmo i legalnie w serwisie TVP Sport Online

Wszystkie mecze z Mistrzostw Świata 2018 w Rosji można obejrzeć na dedykowanej stronie z transmisjami z kanałów TVP1 i TVP2. Centrum Informacji TVP potwierdził, iż kanał z najwyższą jakością 4K nie będzie dostępny w sieci. Natomiast, użytkownicy mogą liczyć na jakość HD.

Więcej na temat transmisji – za darmo i legalnie – pisaliśmy pod TYM adresem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!