HBONewsSeriale VOD

Nadchodzi nowy serial „Gentleman Jack” w HBO GO

Produkcja „Gentleman Jack” pojawi się w serwisie HBO GO jeszcze w kwietniu. Pozycja obowiązkowa dla sympatyków LGBT. W roli głównej zagra Suranne Jones.

Nowa produkcja obyczajowa „Gentleman Jack” to historia charyzmatycznej kobiety. Bohaterka zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu. Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką produkcji jest Sally Wainwright. Premiera serialu odbędzie się w HBO i HBO GO już 23 kwietnia.

Serial obyczajowy z wątkami LGBT w tle. O czym opowiadać będzie „Gentleman Jack”?

W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister (Suranne Jones) powraca do miasta Halifax. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi ponownie otworzyć kopalnię węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Ubrana od stóp do głów na czarno, charyzmatyczna i uparta Anne nie zamierza jednak wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Nie może być to jednak zwykła osoba. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Serial obyczajowy Gentleman Jack w HBO GO
Serial obyczajowy Gentleman Jack w HBO GO

Serial HBO opowiada o relacjach Lister z członkami jej rodziny. I nie tylko, widzimy także relacje z służbą, lokatorami, konkurentami z branży i najważniejszą w jej życiu osobą – przyszłą żoną. Historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest kroniką życia Anne Lister – w jej roli zobaczymy Suranne Jones (Doktor Foster, Save Me). Jej zapiski, zaszyfrowane stworzonym przez nią kodem, który niedawno został odczytany, opisują najbardziej intymne szczegóły jej życia. Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką jest Sally Wainwright (Happy Valley, Last Tango in Halifax),

Zobacz zwiastun serialu HBO GO

Obok Jones w rolach głównych w serialu występują: Sophie Rundle (seriale Bodyguard, Peaky Blinders), Gemma Whelan (serial HBO Gra o tron, The Moorside), Timothy West (Last Tango in Halifax, Samotnia) oraz Gemma Jones (Piękny kraj, Dziennik Bridget Jones).

Za reżyserię odpowiadają Sally Wainwright, Sara Harding (Wikingowie, Queer as Folk) i Jennifer Perrott (Doktor Who). Produkcja zrealizowana została dla HBO i BBC One przez spółkę Lookout Point. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Sally Wainwright, Faith Penhale i Laura Lankester z ramienia spółki Lookout Point oraz Ben Irving w imieniu BBC One. Producentem serialu jest Phil Collinson.

Premiera serialu już 23 kwietnia w HBO GO. Co tydzień nowy odcinek

Premiera „Gentleman Jack” zaplanowana została na wtorek 23 kwietnia w HBO GO. Dokładnie dzień po amerykańskiej premierze. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co tydzień we wtorki. Serial liczyć będzie osiem odcinków.

Wątki LGBT pojawią się w serialu Gentleman Jack dla HBO GO
Wątki LGBT pojawią się w serialu Gentleman Jack dla HBO GO

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!