Biblioteka VODFilmy VODHBONews

Nowy dokument w HBO GO: Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna

Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna – fascynujący portret kontrowersyjnego prawnika. Film dokumentalny już dostępny w serwisie HBO GO.

Dokument Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna przedstawia życie i okoliczności śmierci kontrowersyjnego prawnika Roya Cohna. Zdobył sławę jako oskarżyciel w procesie Juliusa i Ethel Rosenbergów skazanych za przekazywanie radzieckim agentom tajemnic dotyczących broni atomowej. Film dostępny jest już w serwisie HBO GO, a 23 lipca do zobaczenia na antenie HBO.

Film dokumentalny Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna już w HBO GO

Dokument przedstawia wydarzenia z bardzo osobistej perspektywy, bo został wyreżyserowany przez Ivy Meeropol (Indian Point, dokument Heir to an Execution). Innymi słowy – wnuczkę Juliusa i Ethel Rosenbergów. Reżyserka przez całe życie czuła do Cohna odrazę, ale jednocześnie fascynowała ją osoba prawnika. Był on oskarżycielem w procesie jej dziadków, doprowadził do ich skazania w sądzie federalnym i nalegał na wykonanie wyroku śmierci.

Dokument jest zapisem życia Cohna począwszy od późnych lat 50., kiedy pełnił on obowiązki głównego doradcy senatora Josepha McCarthy’ego. A także zaczynał zdobywać coraz większe polityczne wpływy i władzę. W latach 80. Roy Cohn został ulubieńcem administracji Ronalda Reagana, dał się poznać jako zajadły homofob, został też politycznym mentorem młodego Donalda J. Trumpa. Zmarł na AIDS w 1986 roku.

Zwiastun – warto zobaczyć?

 

Niepublikowane materiały w nowym dokumencie HBO GO

W filmie zobaczymy wiele nowych, niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych oraz odnalezione niedawno nagrania bardzo szczerych rozmów Roya Cohna z dziennikarzem Peterem Manso. Zarejestrowane zostały one u szczytu kariery Cohna, który miał ogromne wpływy w rządzącym się własnymi prawami nowojorskim świecie biznesu i polityki. Barwna biografia prezentuje także sylwetki członków rodziny, przyjaciół, kolegów, pracowników, kochanków i przeciwników Cohna. Dokument jest kroniką najważniejszych okresów w życiu prawnika. Jednym z nich był czas spędzony w Provincetown, w stanie Massachusetts, gdzie Cohn nie krył się ze swoją orientacją i dzielił dom z Peterem Manso oraz pisarzem Normanem Mailerem.

W filmie zobaczymy także wywiady z Johnem Waterssem, Cindy Adams, Alanem Dershowitzem, Tonym Kushnerem i Nathanem Lanem. Ten ostatni wcielił się w rolę Cohna we wznowionej w 2018 roku, nagrodzonej Pulitzerem i statuetką Tony, sztuce Anioły w Ameryce. Lane pokazuje jak niebezpiecznym człowiekiem był Roy Cohn, który zdobywał władzę dzięki pomówieniom i insynuacjom.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!