HBONews

Nowe seriale europejskie w HBO GO. „Ślepnąć od świateł” reprezentuje Polskę

Jesień z europejskimi produkcjami HBO: Ślepnąc od świateł, Hackerville, Sukces, Złote życie i Terapia

Jesienią w HBO GO zadebiutują europejskie produkcje, gdzie nasz kraj reprezentować będzie adaptacja powieści Jakuba Żulczyka „Ślepnąc od świateł”.

W nadchodzącej jesienno-zimowej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć aż pięć nowych europejskich seriali wyprodukowanych przez HBO. Wśród nich znajdą się m.in. polski serial Ślepnąc od świateł, rumuńsko-niemiecki Hackerville oraz chorwacki Sukces w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danisa Tanovića.

Jesteśmy bardzo dumni, że w ciągu czterech kolejnych miesięcy na naszej antenie zadebiutuje pięć różnych seriali. Każdy z nich należy do innego gatunku, przedstawia inną historię i kontekst – powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe, wiceprezes ds. programowych i własnych produkcji HBO Europe. Premiera wszystkich nowych produkcji odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie w 17 krajach Europy. Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić naszym abonentom jeszcze bogatszą ofertę produkcji własnych – dodał.

Trzy sezony węgierskiego serialu „Złote życie” – zwiastun

Trzy pełne sezony węgierskiego serialu HBO Europe Złote życie (Aranyelet) można oglądać w serwisie HBO GO od niedzieli, 14 października.

Głośny węgierski serial kryminalny HBO Europe o rodzinie Miklósi. Jej członkowie mieszkają w sielskiej wiosce położonej na brzegu Dunaju i w końcu wiodą złote życie, o którym zawsze marzyli. Pozory spokoju oraz szczęścia, okupionego krwią i zdradą, to tylko fasada, za którą gotują się wielkie emocje. Pierwsze dwa sezony serialu Złote życie zdobyły liczne wyróżnienia, w tym nagrodę dla najlepszego serialu obyczajowego przyznawaną przez Krajowe Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych oraz nagrody za najlepszą rolę kobiecą oraz męską dla odtwórców głównych ról.

Polska propozycja to „Ślepnąć od świateł”. Premiera już 27 października

Poznaj szczegóły produkcji i zobacz klimatyczny zwiastun pod TYM adresem.

Kolejną premierą będzie polska produkcja Ślepnąc od świateł na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Serial przedstawia siedem dni z życia warszawskiego dilera narkotykowego, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Premiera produkcji odbędzie się 27 października. Tego dnia w HBO GO udostępnione zostaną wszystkie odcinki produkcji.

Rumuńsko-niemiecka produkcja „Hackerville” – zwiastun

Kolejną propozycją jest rumuńsko-niemiecka koprodukcja zatytułowana Hackerville. Ten sześcioodcinkowy serial łączy wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. Produkcja miała swoją światową premierę podczas konkursowego pokazu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zurichu. W serwisie HBO GO serial będzie dostępny 4 listopada. Jej pomysłodawcami są Ralph Martin i Joerg Winger (Szpieg D’83) z UFA Fiction, a obowiązki producentów pełnią Cristian Mungiu i Tudor Reu ze spółki Mobra Films. Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Ancę Mirunę Lăzărescu. Hackerville to kolejna rumuńskojęzyczna produkcja własna HBO po Dolinie ciszy (Valea Mutã) i dwóch sezonach głośnego gangsterskiego serialu W cieniu (Umbre). Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu W cieniu rozpoczną się już w tym miesiącu.

Chorwaci zaserwowali nieoczywisty dramat „Sukces” – zwiastun

Sukces (Uspjeh) to pierwszy serial telewizyjny Danisa Tanovića (Ziemia niczyja) i zarazem pierwsza produkcja HBO Europe z regionu adriatyckiego. Akcja serialu rozgrywa się w Zagrzebiu. W kolejnych odcinkach historii poznajemy cztery osoby oraz ich losy, które przypadkowo splatają się ze sobą podczas dramatycznych wydarzeń. W obliczu konsekwencji podjętych przez nich działań czwórka przeciętnych ludzi z bardzo odmiennych środowisk postanowi odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autorem scenariusza jest Marjan Alčevski, który za pierwszy odcinek serialu zdobył główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu scenariuszowego „First Draft” zorganizowanego przez HBO w regionie adriatyckim. Produkcja zadebiutuje 26 grudnia w HBO GO.

Powraca „Terapia”, tym razem w produkcji czeskiej

Jesienno-zimową ramówkę dopełni trzeci sezon czeskiego serialu Terapia, będącego adaptacją głośnej międzynarodowej produkcji. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych sezonów czeskiej adaptacji głośnej międzynarodowej produkcji, serial powraca na antenę z trzecim, liczącym 36 odcinków sezonem. Karel Roden wciela się w postać psychoterapeuty Marka Pošty, którego pacjenci odwiedzają w gabinecie, aby z jego pomocą rozwiązywać swoje zawodowe i prywatne problemy. Premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku.

HBO Europe rozpoczęło produkcję własnych seriali w Europie Środkowej w 2010 roku. W 2016 roku realizacja własnych produkcji została zainicjowana również w Skandynawii i Hiszpanii, a rok później w Chorwacji. HBO Europe wyprodukowało do tej pory m.in. Gorejący krzew (Czechy), Watahę (Polska), Pakt (Polska), W cieniu (Rumunia), Pustkowie (Czechy) i Złote życie (Węgry). Obecnie trwa produkcja kolejnych tytułów HBO Europe, w tym seriali Gösta (Szwecja), Beforeigners (Norwegia), Oblivious (Czechy) i W cieniu 3 (Romania).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!