Biblioteka VODFilmy VODKino ŚwiatNews

Nominowane do Oscara „Boże Ciało” Jana Komasy już na VOD

Dzieło reżysera Jana Komasy nominowane do Oscara pt. „Boże Ciało” już dostępne w serwisach VOD. Długo wyczekiwana premiera do zobaczenia m.in. w Canal+, Cyfrowym Polsacie, Playerze czy IPLI.

Nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy „Boże Ciało” zadebiutowało na platformach VOD. Najnowsze dzieło Jana Komasy – twórcy hitów „Miasto 44” i „Sala samobójców” – do zobaczenia dla klientów Canal+, Cyfrowego Polsatu oraz użytkowników Playera, IPLI czy Chili.

Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz cennych wyróżnień środowiskowych – Nagród Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. „Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – laureat Kryształowej Gwiazdy Elle – Bartosz Bielenia („Na granicy”).

„Boże Ciało” online – gdzie obejrzeć?

FIlm Jana Komasy jest już dostępny w polskich serwisach VOD. Produkcję mogą oglądać przede wszystkim klienci operatorów satelitarnych Cyfrowego Polsatu oraz Canal+. Do zobaczenia także u operatorów kablowych, takich jak UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Netia i Inea. FIlm zobaczą także klienci operatorów telekomunikacyjnych Orange oraz Play. Z kolei użytkownicy serwisów Player, VoD, IPLI a także Chili zobaczą film bez żadnych dodatkowych kosztów.

Film „Boże Ciało” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…

Szczegóły premiery VOD

 • Premiera VOD: 16 marca 2020
 • Gatunek: obyczajowy
 • Reżyseria: Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”, „Ultraviolet” – serial, „Krew z krwi 2” – serial)
 • Scenariusz: Mateusz Pacewicz
 • Produkcja: Aurum Film („Ostatnia Rodzina” „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Carte Blanche”)
 • Producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham
 • Producent kreatywny: Krzysztof Rak
 • Koprodukcja: CANAL +, WFS Walter Film Studio, Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, Les Contes Modernes
 • Agent sprzedaży zagranicznej: New Europe Film Sales
 • Dystrybucja w Polsce: Kino Świat
 • Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, CNC Cinemas du Monde – Institut Francais
 • Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”)
 • Scenografia: Marek Zawierucha („Twarz”, „Wołyń, „Carte Blanche”)
 • Kostiumy: Dorota Roqueplo („Miasto 44”, „Listy do M 3”, „Hiszpanka”)
 • Charakteryzacja: Aneta Brzozowska („Sztuka kochania”, „Bogowie”)
 • Montaż: Przemysław Chruścielewski („Ostatnia Rodzina”, „Serce miłośći”)
 • Muzyka: Evgueni i Sacha Galperine („Niemiłość”, „Przeszłość”, „Dzięki Bogu”)
 • Obsada: Bartosz Bielenia („Na granicy”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Disco polo”), Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”, „Jak pies z kotem”, „W imię”, „Korowód”), Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”, „Belfer 2” – serial, „Niewinne”), Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”, „Carte Blanche”, „Demon”), Łukasz Simlat („Amok”, „Belfer” – serial, „Konwój”, „Karbala”, „Drogówka”), Leszek Lichota („Miłość jest wszystkim”, „Wataha” – serial, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), Barbara Kurzaj („Zabawa zabawa”, „Moje córki krowy”, „Oda do radości”), Zdzisław Wardejn („Kogel-mogel”, „Komedia małżeńska”)

Komentarze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL