HBONewsSeriale VOD

„Nieświadomi” to międzynarodowy serial od HBO GO

Powstaje nowy czeski serial dla platformy HBO GO. Produkcja „Nieświadomi” kręcona z rozmachem i z międzynarodową obsadą.


Trwają prace nad nowym czeskim serialem produkcji HBO GO. „Nieświadomi (Bez vedomi)” pokazywać będzie historię szpiegowską osadzoną w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W serialu zobaczymy międzynarodową obsadę – główną rolę zagra Tatiana Pauhofová, a obok niej wystąpią Hattie Morahan oraz David Nykl.

Piękne miasto Praga i międzynarodowa – tak prezentuje się serial „Nieświadomi”

Nowa produkcja HBO Europe zaprezentuje historię, która dzieje się w Pradze pod koniec lat osiemdziesiątych. Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor dziesięć lat wcześniej uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Czeski serial "Nieświadomi" kręcony dla HBO GO
Czeski serial „Nieświadomi” kręcony dla HBO GO

Kto wystąpi w sześciu odcinkach miniserialu HBO GO?

Główną rolę w nowym czeskim serialu HBO Europe Nieświadomi zagra Tatiana Pauhofová znana widzom z miniserialu HBO w reżyserii Agnieszki Holland Gorejący krzew. W produkcji wystąpią także Hattie Morahan (Piękna i Bestia) oraz David Nykl (serial Arrow). Serial liczyć będzie sześć odcinków. Zdjęcia do produkcji powstają w Pradze, a także Londynie.

HBO Europe z kolejnym projektem. Premiera w 2019 roku
HBO Europe z kolejnym projektem. Premiera w 2019 roku

Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel, a wszystkie odcinki wyreżyseruje Ivan Zacharias, który po udanej współpracy przy serialu Pustkowie (Pustina) powrócił na plan zdjęciowy przy kolejnej produkcji HBO Europe. Za produkcję serialu Nieświadomi odpowiada Jan Bílek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova oraz Steve Matthews.

Producentka HBO nawiązuje serial także do współczesnych czasów

– Chociaż przedstawiana historia dzieje się w latach osiemdziesiątych, paradoksalnie ma wiele do powiedzenia na temat współczesnego, bardzo podzielonego świata. Pokazana z punktu widzenia Marie, główniej bohaterki, jest kobiecym głosem w zdominowanym przez mężczyzn gatunku filmowym. Opowiadanie historii szpiegowskiej z punktu widzenia przeciętnej kobiety sprawia, że praca nad tym serialem jest dla nas fascynująca i niezwykle wciągająca. Wierzymy, że taka też będzie ta produkcja dla widzów – dodała Tereza Polachova, producentka HBO.

"Nieświadomi" zadebiutują pod koniec 2019 roku w HBO GO
„Nieświadomi” zadebiutują pod koniec 2019 roku w HBO GO

Serial HBO Europe będzie miał swoją premierę pod koniec 2019 roku. W tym roku mija 30. rocznica aksamitnej rewolucji. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Tagi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: