HBONewsSeriale VOD

„Nieświadomi” to międzynarodowy serial od HBO GO

Powstaje nowy czeski serial dla platformy HBO GO. Produkcja „Nieświadomi” kręcona z rozmachem i z międzynarodową obsadą.


Trwają prace nad nowym czeskim serialem produkcji HBO GO. „Nieświadomi (Bez vedomi)” pokazywać będzie historię szpiegowską osadzoną w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W serialu zobaczymy międzynarodową obsadę – główną rolę zagra Tatiana Pauhofová, a obok niej wystąpią Hattie Morahan oraz David Nykl.

Piękne miasto Praga i międzynarodowa – tak prezentuje się serial „Nieświadomi”

Nowa produkcja HBO Europe zaprezentuje historię, która dzieje się w Pradze pod koniec lat osiemdziesiątych. Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor dziesięć lat wcześniej uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Czeski serial "Nieświadomi" kręcony dla HBO GO
Czeski serial „Nieświadomi” kręcony dla HBO GO

Kto wystąpi w sześciu odcinkach miniserialu HBO GO?

Główną rolę w nowym czeskim serialu HBO Europe Nieświadomi zagra Tatiana Pauhofová znana widzom z miniserialu HBO w reżyserii Agnieszki Holland Gorejący krzew. W produkcji wystąpią także Hattie Morahan (Piękna i Bestia) oraz David Nykl (serial Arrow). Serial liczyć będzie sześć odcinków. Zdjęcia do produkcji powstają w Pradze, a także Londynie.

HBO Europe z kolejnym projektem. Premiera w 2019 roku
HBO Europe z kolejnym projektem. Premiera w 2019 roku

Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel, a wszystkie odcinki wyreżyseruje Ivan Zacharias, który po udanej współpracy przy serialu Pustkowie (Pustina) powrócił na plan zdjęciowy przy kolejnej produkcji HBO Europe. Za produkcję serialu Nieświadomi odpowiada Jan Bílek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova oraz Steve Matthews.

Producentka HBO nawiązuje serial także do współczesnych czasów

– Chociaż przedstawiana historia dzieje się w latach osiemdziesiątych, paradoksalnie ma wiele do powiedzenia na temat współczesnego, bardzo podzielonego świata. Pokazana z punktu widzenia Marie, główniej bohaterki, jest kobiecym głosem w zdominowanym przez mężczyzn gatunku filmowym. Opowiadanie historii szpiegowskiej z punktu widzenia przeciętnej kobiety sprawia, że praca nad tym serialem jest dla nas fascynująca i niezwykle wciągająca. Wierzymy, że taka też będzie ta produkcja dla widzów – dodała Tereza Polachova, producentka HBO.

"Nieświadomi" zadebiutują pod koniec 2019 roku w HBO GO
„Nieświadomi” zadebiutują pod koniec 2019 roku w HBO GO

Serial HBO Europe będzie miał swoją premierę pod koniec 2019 roku. W tym roku mija 30. rocznica aksamitnej rewolucji. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!