Biblioteka VODNetflixSeriale VOD

Netflix zgarnął dla siebie twórców serialu „Gra o tron”

Po zakończeniu produkcji wszech czasów „Gry o tron”, twórcy nie musieli długo czekać na zainteresowanie. Giganci VOD walczyli o ich względy, ale to Netflix okazał się zwycięzcą.

Niezależnie od tego, czy oglądaliście „Grę o tron”, to nie można zaprzeczyć, iż jest to najgłośniejszy hit z ostatnich lat. Najwierniejszy fani mogą kłócić się również o finał i jego ostateczny wydźwięk. Zdania na temat serialu są na tyle podzielone, że ciężko jest o jednoznaczną opinię na temat jego jakości. Taki globalny projekt jednak nie umknął gigantom VOD, którzy zapragnęli mieć w swoim zespole twórców serialu HBO GO. Zakończona bitwa o Davida Benioffa i D.B. Weissa przyniosła ulgę włodarzom Netfliksa.

Twórcy serialu „Gra o tron” stworzą nowe projekty dla platformy Netflix

David Benioff i D.B. Weiss pakują walizki i zmieniają barwy pracodawców. Po długiej batalii o ich uwagę, zwycięzcą okazał się być Netflix. W walce stanęli także Amazon, który dla Prime Video szykuje już flagową produkcję „Władcy Pierścieni”. Do końca o prawa do najnowszych dzieł panów walczył także Disney+, by mieć w swoim portfolio mocnego asa poza własną wytwórnią.

Twórcy „Gry o tron” podpisali wieloletnią umowę z Netfliksem, zapewniając sobie pracę reżyserów, scenarzystów i producentów. Szczegóły ustaleń na chwilę obecną nie są znane, ale wiadomo, iż panowie będą pracować nad nowymi filmami i serialami wyłącznie dla giganta VOD. Wiadomo także, że suma przeznaczona na projekty Benioffa i Weissa nie jest mała, bowiem składa się z dziewięciocyfrowej kwoty. Z kolei duet znany z serialu HBO GO zgarnie po 200 milionów dolarów.

Netflix pewny sukcesów kolejnych produkcji Benioffa i Weissa. „Kochamy te same książki”

Dyrektor programowy Netfliksa zapewnia, że firmę z twórcami „Gry o tron” wiele łączy, m.in. uwielbienie do tej samej literatury i przedstawienie historii w specyficzny sposób. Włodarze platformy podkreślają, że kreatywności nie można odmówić temu duetowi. I z pewnością jeszcze nie raz zaskoczą nas swoimi epickimi pomysłami.

Najnowszą pracę artystów będziemy mogli śledzić przy okazji premiery filmu z serii „Gwiezdnych wojen” dla Lucasfilm. Z kolei David Benioff przygotował scenariusz do produkcji „Gemini Man”, w którym swój udział zapewnił Will Smith. To były ostatnie projekty duetu przed podpisaniem umowy z Netfliksem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!