NetflixNewsSeriale VOD

Netflix kupuje „Ultraviolet”. Boi się HBO GO i Showmaxa?

Czego brakuje najbardziej w bibliotece Netfliksa? Lokalnych treści, dlatego też platforma zakupiła prawa do polskiego serialu „Ultraviolet” od AXN. Czyżby to kontratak na HBO GO i Showmaxa?

Netflix może obawiać się konkurencji na polskim rynku. Siłą napędową serwisów VoD dla naszych użytkowników są treści oryginalne i przede wszystkim lokalne. Tego właśnie brakuje jeszcze w bibliotece Netfliksa. Jak się okazało, amerykańska firma zakupiła prawa do polskiego serialu „Ultraviolet” realizowanego przez Sony Pictures Television Networks Central Europe na potrzeby stacji AXN.

„Ultraviolet” ma być produktem globalnym za sprawą platformy Netflix

Potwierdziły się doniesienia zakupu praw licencyjnych do serialu „Ultraviolet” przez Netflix. Serial pojawić się ma nie tylko w naszej rodzimej bibliotece, ale także w innych krajach. Zanim firma zainteresowała się serialem, sami twórcy nie podjęli jeszcze decyzji o wyprodukowaniu kolejnej serii.

Pierwszy sezon „Ultraviolet” zadebiutował na antenie AXN w dniu 25 października ub.r. i był emitowany w środy o godz. 22:00. Ostatni odcinek pokazano w telewizji 20 grudnia ub.r. i do tej pory nie zapadła decyzja o powstaniu drugiego sezonu. Wykup pierwszej serii przez Netfliksa może przekonać włodarzy Sony do dalszych prac nad serialem.

HBO GO i Showmax bardziej polscy

HBO Polska była dostępna dla użytkowników zanim jeszcze ktokolwiek myślał o Netfliksie czy Showmaxie. Stacja udostępniła na swojej platformie HBO GO wiele lokalnych produkcji, w tym oryginalne takie jak „Ekipa” czy „Wataha”. Z kolei Showmax zaraz po wejściu na polski rynek zapowiedział swoją „polskość” i słowa dotrzymał. W serwisie zobaczyć można dzieła autorstwa Patryka Vegi, czy program „SNL Polska” i serial animowany „Egzorcysta”.

Netflix pomimo swojej silnej pozycji zbudowanej w świadomości serialowców powinien jednak dostosować się do polskiego widza. Jak? Dodając polskie treści do swojej biblioteki. Wiemy już teraz, że trwają pracę nad pierwszym, polskim i oryginalnym serialem. Projekt zatytułowano „1983” i zaproszono do współpracy Agnieszkę Holland oraz Kasię Adamik. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Maciej Musiał czy Ewa Błaszczyk. Serial będzie realizowany, jakże by inaczej, z historią w tle.

Lata po ataku terrorystycznym z 1983 r. student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła.Więcej na temat polskiego serialu od Netfliksa pisaliśmy w TYM artykule.

Tagi

Komentarze:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Comodo SSL banner
Close
Close

Wyłącz AdBlock :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o rynku VOD!
%d bloggers like this: