NetflixNews World

Netflix wycofuje reklamę serialu „Santa Clarita Diet”. Wzbudza obrzydzenie

Niemiecki oddział platformy Netflix wycofał billboard promujący serial „Sandra Clarita Diet”. Ludzki palec imitował parówkę polaną ketchupem.

Netflix rozpoczął szeroką kampanię w Niemczech promującą najnowszą czarną komedię o zombie „Santa Clarita Diet”. Na plakatach reklam pojawiła się potrawa typu fast-food, a w niej zamiast mięsa zwierzęcego podano ludzki palec.

Strategia kampanii jest wzorowana na reklamach emitowanych w Stanach Zjednoczonych. Zza Oceanem również konwencją promocji jest potrawa fast-food, a zamiast frytek – są palce, zaś kotlet wołowy został zastąpiony ludzkim sercem.

W przypadku amerykańskiej kampanii reklamowej, jest ona mniej obrzydliwa. W Niemczech pokazano to bardziej w drastyczny sposób, dlatego firma wycofała jeden z plakatów, który mógłby być nieodpowiedni dla najmłodszych odbiorców.

Na niemieckim rynku na billboardach można było zaobserwować kartonowy talerzyk, a na nim pokrojoną parówkę, ostatnia jej część imituje ludzki palec. Całość jest przedstawiona z dodatkiem ketchupu. Kampania nawiązuje do tradycyjnej kuchni niemieckiej, gdzie podaje się ciepłą kiełbaskę lub parówkę z wybranymi sosami.

 Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL