Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NetflixNews World

Netflix inwestuje 6 mld dolarów na własne studia filmowe

Serwis Netflix oficjalnie przeprowadza się do Kalifornii. Na miejscu zostaną rozbudowane istniejące studia filmowe i powstaną kolejne plany.

Reed Hastings, szef platformy Netflix zapowiedział przeprowadzkę do Kalifornii. Zgodnie z planami, wszystkie studia filmowe będą w jednym miejscu. Oznacza to, że dotychczasowe studia produkcyjne w pozostałych lokalizacjach zostaną zamknięte.

Rozbudowa studiów filmowych to kolejny etap strategii tworzenia oryginalnych produkcji. Zgodnie z celami, korporacja planuje rozbudować istniejące plany zdjęciowe znajdujące się w Kalifornii, a także zamierza zbudować nowe – również w tej samej lokalizacji.

Netflix prowadzi badania nad nową konsumpcją treści, w której każdy może zostać scenarzystą. Oznacza to, że producenci będą musieli dokręcać wiele alternatywnych scen z udziałem aktorów. Rozbudowa własnej sieci planu zdjęciowych może wspomóc wdrożyć badania w życie.

Rozbudowa studiów, oryginalne produkcje… fiskus?

Ted Sarandos, chief content officer Netfliksa, powiedział o kosztach tego przedsięwzięcia. Firma zamierza przeznaczyć na realizację planu 6 miliardów dolarów. Jak powiedział Sarandos dla The Wrap, oprócz strategii rozwoju studiów filmowych, taki ruch sprawi, że koszty podatkowe dla fiskusa będą nieco niższe, gdyż w niektórych stanach są po prostu zbyt wysokie.

Netflix produkuje seriale i filmy globalnie. W Europie na tym polu współpracuje z lokalnymi producentami. Jak poinformował wcześniej Hastings, firma zamierza zainwestować prawie 2 mld dolarów na współpracę z europejskimi twórcami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Comodo SSL banner

Dzięki reklamom się utrzymujemy :)

Dzięki naszym nienachalnym reklamom możemy oferować Ci informacje o serwisach VOD. Jeśli uznasz, że wybrana reklama przeszkadza Ci w korzystaniu naszej strony - po prostu do nas napisz!