NetflixNews World

Netflix pozwany za opcję pobierania i oglądania offline

Jest krok prawny wobec najnowszej funkcji pobierania i oglądania bez łącza internetowego nie tylko na platformie Netflixa.

Blackbrid Technologies to firma żerująca na zarejestrowanych patentach. Nie posiada żadnych produktów, jak również nie prowadzi żadnych usług. Jedynym celem tej firmy jest wykorzystanie swoich patentów przeciwko rozwiązaniom wprowadzanym przez innych producentów.

W zeszłym tygodniu Netflix (a także Mubi, Soundclound, Studio 3 Partners, Starz oraz Vimeo) zostali pozwani za aplikacje mobilne z usługą offline. Blackbrid Technologies powołuję się na własny patent zarejestrowany w 2000 roku i dotyczący zgrywania materiałów na płyty CD-R.

Zarejestrowany patent posiada nieprecyzyjny opis, co pozwala na luźną interpretację i dostosowanie patentu do wielu rozwiązań. W związku z tym, firma rości sobie prawa do współczesnej metody oglądania materiałów wideo bez łącza internetowego.

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: