NetflixRaporty

Netflix odnotował rekordową liczbę nowych abonentów

Amerykańska platforma streamingowa w ostatnim kwartale 2016 roku odnotowała ponad 7 mln nowych klientów. Jest to niewątpliwie rekordowy wynik firmy.

Globalnie, w zeszłym roku, Netflix miał 93,8 mln użytkowników, z czego ok. 4,7 mln osób korzystało z bezpłatnej subskrypcji w ramach pierwszego uruchomienia usługi.

Netflix planował, że wśród nowych klientów platformy będzie 5,2 mln użytkowników spoza USA, ostatecznie wynik był nieco niższy, tj. 5,1 mln nieamerykańskich subskrybentów. Naturalny wzrost jest spowodowany globalizacją marki na prawie całym świecie.

Według zapowiedzi przedstawicieli giganta, w tym roku firma zamierza zainwestować we własny kontent i przeznaczy na to 6 mld dolarów, czyli o 1 mln dolarów więcej niż w 2015 roku. Wynik netto Netflixa sięgnął 186,7 mln dol., o 52 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Dodaj komentarz

Comodo SSL banner
Close

Dostarczamy newsy dzięki reklamom :)

Prosimy o wyłączenie wtyczki AdBlock lub dodanie serwisu VODnews.pl do białej listy. Gwarantujemy, że nasz reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu serwisu, ani nie irytują. Dziękujemy!
%d bloggers like this: